Meistriliigas viisid võidud koju Serviti ja Viljandi

Serviti eest 6 väravat visanud Kermo Saksing viskel
Serviti eest 6 väravat visanud Kermo Saksing viskel — FOTO: Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit

Tänastes käsipalli meistriliiga kohtumistes võidutsesid külalismeeskonnad. Serviti alistas Mistra tulemusega 40:20 (21:7) ning Viljandi võidutses SK Tapa üle skooriga 30:25 (16:13).

Serviti võttis võõrsil 20-väravalise võidu
Üldtabeli esikohal paiknev Serviti haaras võõrsil initsiatiivi ja 6. minutiks juhtiski juba seisuga 7:2. Kohtumise 10. minutil tõi Servitile 10. värava Mathias Rebane. Samal ajal oli Mistra endiselt 2 tabamuse peal. 15. minutil oli vahemaa paisunud 11-väravaliseks, kui skoori tegi Alfred Timmo. Viimati 4. minutil värava kirja saanud Mistra, teenis oma 3. värava 16. minutil, kui värava viskas Volodymyr Shcherban. Esimese poolaja võitis Serviti skooriga 21:7.

Teist mängu poolt alustas Kaspar Leesi värav Mistra eest. Mistra kasvatas oma väravaarvet juba reipamalt, ent Serviti püsis ees: matši 45. minutiks oli seis 32:15. 10 minutit hiljem – ehk 5 minutit enne mängu lõppu – näitas skooritabloo seisu 37:19. Serviti võitis matši koondtulemusega 40:20.

Põlva Serviti resultatiivseimad mängijad olid Kermo Saksing 6 väravaga ja Tõnis Kase 5 väravaga. Mistra resultatiivseim pallur oli Vladyslav Naumenko 4 väravaga.

Tapa viimane põhiturniiri kohtumine lõppes võitlusliku kaotusega
Tapa täitis kodumängus tagaajaja rolli. Marten Saare väravast 1:0 juhtima läinud Tapa jäi peagi Viljandi varju: 5. minutiks oli seis 5:3 Viljandile, 10. minutiks 7:4 ning 15. minutiks 9:4. Matši 24. minutiks oli Tapa jõudnud 2 värava kaugusele viigist, seisuks 12:10 Viljandile. Ent Andrei Basarabi, Kristo Voika ja Simon Drõgini tabamused 30. minuti eel takistasid viigil realiseerumast. Nõnda võitis Viljandi esimese poolaja seisuga 16:13.

Teist poolaega alustasid mõlemad pooled kindlalt, mistõttu oli 40. minutil vahemaa endiselt 2-väravaline, seisuks 19:17 külalismeeskond Viljandile. 48. minutil viskas Voika seisuks 24:20, misjärel jätkas Viljandi 4-väravalise edumaa lainel. 56. minutil oli vahemaa veelgi suurenenud, kui numbrid näitasid skoori 29:23. Kohtumisele tõmmati joon alla seisult 30:25 Viljandi kasuks.

Tapa üleplatsimeheks osutus Aleksandr Vassiljuk 10 väravaga. Enim ehk 6 väravat viskas Viljandi eest Aleksander Pertelson ning 5 väravat sai kirja Andrei Basarab.