Millised on klassikalised kasiinomängud?

Sisuturundus

kasiinomängud

Internetis mängitavad õnnemängud koguvad järjest enam populaarsust, seda nii üle maailma kui ka siinsamas Eestis, kuna need on põnevad ja lihtsasti kättesaadavad.

Mängude valik on niivõrd lai, et oma maitsele vastava leiab igaüks. Millised on klassikalised kasiinomängud? Kasiinodest leidub palju erinevaid hasartmänge, kuid on mõned kindlad, mis on muutunud klassikaks.

Blackjack

Blackjack on tuntud ka kui kakskümmend üks, on klassika, kuid samaaegselt on see üks lihtsamaid mänge. Blackjack leiutati rohkem kui neli sajandit tagasi, pole aga ime, miks see on pikalt au sees püsinud.

Blackjackis on eesmärgiks saada 21 punkti või skoor, mis on sellele lähedal ning mängitakse alati maja vastu. Võidab see, kelle skoor on 21 punktile kõige lähemal ning kui kaartide väärtus ületab 21, oled „läinud lõhki“ ning kaotanud.

See on õnnemäng, kus on suur osa juhusel, sest ei mängija ega diiler ei tea kunagi, mis on järgmine kaart, mis pakist tõmmatakse.

Rulett

Teiseks ülimalt klassikaliselt mänguks on rulett. See on üks nendest legendaarsetest mängudest, mis sai alguse ülimalt ammu – lausa 18. sajandil ning levis nagu kulutuli üle maailma.

Ruletil on mitmeid erinevaid versioone: Euroopa, Prantsuse ja Ameerika rulett. Lisaks on interneti levikuga lisandunud mõned uued versioonid, mida online kasiinodes mängida nagu näiteks live rulett, mida edastatakse interneti teel otseülekandes.

Ruleti puhul on erinevaid panustamise strateegiaid, näiteks panustades mustale või punasele numbrile, ühele või mitmele numbrile, reale, nurgale või mõnele muule kombinatsioonile.

Oma lihtsuse ja põnevuse tõttu on see puhas kasiinoklassika. Tee panus ning keeruta ruletiratast – ja muud polegi vaja, mäng ongi juba käimas!

Mänguautomaadid

Mänguautomaadid, slotimasinad, online slots – need on kõik erinevad terminid, mis tähistavad sama laadi mänge. Slotimänge leidub tohutul hulgal, mistõttu pole selle puhul tegemist vaid ühe kindla mänguga. Netikasiinodest leidub nii eri funktsioonidega kui ka erinevate teemadega slotimänge, mistõttu leiab igaüks endale meeldiva. Kõige tavalisemad on numbrite- või puuviljateemalised slotid, kuid leidub ka fantaasiateemalisi ning filmide ja seriaalide teemalisi slotikaid.

Slotimängude idee on aga üsna lihtne, kokku tuleb saada kindel arv samasuguseid sümboleid. Tavakasiinos toimuvad slotimasinad tavaliselt raha või žetooni sisestamisel, pärast mida tõmmatakse kangist ja oodatakse, et ühesugused sümbolid korraga joonduksid.

Pokker

Pokker on kaardimäng, mis on samuti ülimalt populaarne ning selle populaarsus ei paista vaibuvat. Pokkerit mängitakse teiste mängijatega ning 52-kaardist koosneva kaardipakiga. Panuseid tehakse žetoonidega, mis tähistavad konkreetseid summasid.

Pokkeri dünaamika on keerulisem kui eelnevalt mainitud mängude puhul, mistõttu on reeglid üsna mahukad. Lihtsalt öeldes mängitakse pokkerit panuseid tehes ning vastavalt oma kätt hinnates võidakse panuseid tõsta. Lõpuks näitavad mängijad oma kaarte ning parim käsi võidab.

Pokkeris on suur roll bluffimisel, millest on ka tulenenud ingliskeelne termin „poker face“ ehk pokkerinägu, mille eesmärgiks on oma emotsioonide varjamine.

Levinud on ka pokkeriturniirid, kus mäng toimub korraga paljudel erinevatel laudadel ning kus erinevate mängude lõpptulemusel selgitatakse välja turniiri üldine võitja.

kasiinomängud

Baccarat

Kuuldes nime Baccarat või Bakaraa, mõtlevad paljud ilmselt kinomaastikult tuntud agent 007 ehk James Bondi peale, sest just see on tema lemmikmäng. Baccarat on mõnes mõttes sarnane Blackjackile, kuid erinevalt Blackjackist on Baccarat puhul eesmärgiks saada parimaks tulemuseks 9 ning kui kaartide kogusumma on kahekohaline number, siis on väärtuseks teine number selles summas. Näiteks, kui sinu käsi on 4+8, on summaks 12. See tähendab, et käe väärtuseks on teine number ehk kaks.

See on dünaamiline kaardimäng, millega kaasnevad kõrged panused ja mida mängitakse sageli just kõrgklassis. Tänu online kasiinode tulekule on aga Baccarat levinud massidesse.

Loomulikult on igal mängud oma eelised ja puudused ning pole olemas üht parimat hasartmängu. Sageli tulevad välja uued kasiinod ning uued mängud, mida on vahel võimalik internetis tasuta demoversioone proovides mängida. Enne suurte summade mängu panemist tuleks aga kindel olla, et mängureeglid on selged ning, et oled valmis antud panuse ka kaotama. Samas, kes ei mängi, see aga ka ei võida!

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!