Eesti veepallurid pälvisid Soome liiga U16 vanuseklassi hõbemedalid

— FOTO: Eesti Ujumisliit

Lõppenud nädalavahetusel tõmmati joon alla Soome veepalli liiga (IKC) kuni 16-aastaste noormeeste hooajale, kus Eesti Veespordialade Kooli võistkond (Vepr) jõudis finaali ja teenis hõbemedali.

Septembris alanud hooaeg kulmineerus nädalavahetusel Espoos, kus neli võistkonda oli taganud pääsme finaalturniirile ning teiste seas ka Eestit esindav tiim Vepr. Poolfinaalis läksid eestlased vastamisi Turu meeskonnaga, kes suudeti viimastel minutitel pingelises vastasseisus skooriga 16:14 alistada.

Finaalis tuli Vepri vastaseks terve hooaja jooksul võitmatuna püsinud Cetuse meeskond. Mäng algas küll tasavägiselt ning esimese veerandaja keskel oli tablool seis veel 1:1, kuid siis läksid soomlased oma teed ning saavutasid nelja veerandaja lõppedes kindla võidu skooriga 3:20. Vepri väravad viskasid Roland Melnik, Aleks Ivanov ja Mikhail Moiseev.

Hõbemedali võitnud võistkonda kuulusid: Konstantin Tšembulatov, Mark Godenko, Mikhail Moiseev, Aleks Aivanov, Kristjan Pasko, Emil Bereznoi, Miroslav Maksõmiv, Richard Uustal, Roland Melnik, Pavel Kesa, Georg Ventsel ja Robert Kuziridis. Treener: Maksim Ivanov