Reklaam sulgub sekundi pärast

WRC

toob sinuni Go3

PÖÖRANE NUMBER! Portugali ralli tõi kohale üle 800 000 rallifänni

Thierry Neuville
Thierry Neuville Portugali rallil — FOTO: Scanpix

Möödunud nädalavahetusel sõidetud hooaja viienda etapi, Portugali ralli võitsid Toyotal sõitnud Sébastien Ogier ja Vincent Landais, kes edestasid Ott Tänakut ja Martin Järveoja (Hyundai).

2024. aasta Portugali ralli meelitas hooldusparki ja rajaäärde rekordarvu pealtvaatajaid, ületades 800 000 piiri, kirjutab wrc.com.

Mitmed silmapaistvad tegelased WRC-s, sealhulgas B-grupi legend Michèle Mouton, usuvad, et tänavune ralli meelitas kohale rohkem pealtvaatajaid kui kunagi varem.

Vodafone Rally de Portugal on üks riigi suurimaid spordiüritusi, mis süstib riigi majandusse üle 60 miljoni euro.

Toyota Gazoo Racingu tiimipealik Jari-Matti Latala: "Isegi mina tunnen end siin nagu staar, sest inimesed küsivad minult autogramme ja pilte."

Toyota sõitja Elfyn Evans oli samuti vaimustuses: „Portugali ralli on alati populaarne olnud, kuid sel aastal on see olnud veel erilisem. Osavõtt on olnud väga suur ja me peaksime minema rohkematesse sellistesse kohtadesse, kus on nii suur kirg ralli vastu.”

Ott Tänak ja Martin Järveoja alustasid rallit korralikus tempos ja hoidsid esimese pika võistluspäeva järel neljandat kohta. Laupäeva hommikusel ringil  sõidetud senise hooaja pikima katse Amarante (37,24 km) läbimise järgselt tõusid eestlased küll ralli liidriteks, kuid pidid selle juba järgmisel katsel aeglaselt tühjenenud rehvi tõttu Ogier´le / Landais´le loovutama.

Sealt edasi algas duell, kus Ogier ja Tänak mõne erandiga kordamööda katsevõite võtsid. Ralli lõpuks kogunes prantslastele 7 ja eestlastele 5 katsevõitu. Kui reede-laupäeva arvestuses kuulusid Tänakule / Järveojale teise koha punktid, siis pühapäeva parimad olid just eestlased, kes edestasid päeva kokkuvõttes 2,4 sekundiga meeskonnakaaslaseid Thierry Neuville´i / Martijn Wydaeghet. Belglased, kes jätkavad Portugali ralli järel MM-liidritena võitsid rallit lõpetanud punktikatse Tänaku / Järveoja ees napi 0,1 sekundilise eduga.

Ralli kokkuvõttes kaotasid küll eestlased rekordilise kuuenda Portugali MM-ralli võidu võtnud Ogier´le 7,9 sekundiga, kuid 26 punktiga olid Tänak / Järveoja nädalavahetuse suurima punktiskooriga võistluspaar.

„Lõpptulemus ei ole paha ja kahju on sellest aeglasest rehvipurunemisest, kuid suures pildis ma ütleks väga positiivne. Ilma rehvipurunemiseta oleksin heidelnud võidu nimel. Reedel nägin kõige rohkem vaeva, kuid pärast hakkasin autoga vaikselt harjuma ja see võimaldas mul leida hea rütmi. Laupäeval olid katsed väga erinevad ja üleöö sain aru, et mida ma pean  teisiti tegema, et autost maksimumi võtta. Me ei ole kaugel sellest, et oleksime kohas, kus ma tunnen end kindlalt autot kontrollides, kuid siiski on natuke raske autot minu sõidustiiliga sobitada. Ootan huviga Sardiiniat, sest see on ralli mida ma tavaliselt naudin ja loodan, et suudan oma esitusega ühe sammu edasi astuda,“ võttis Tänak positiivse nädalavahetuse kokku kohe peale rallit.

Paremusjärjestus peale viiendat etappi:

Punktiseis
Punktiseis — FOTO: wrc

WRC

toob sinuni Go3