Mark Dubnitski sai kardispordi Euroopa meistrivõistluste etapil 12. koha, Nikita Ljubimov oli Belgias viies

Mark Dubnitski sai EM-etapil 12. koha
Mark Dubnitski sai EM-etapil 12. koha — FOTO: Manuela Nicoletti Photo

Eesti kardisportlased võistlesid möödunud nädalavahetusel Prantsusmaal ja Belgias. Mark Dubnitski lõpetas Euroopa meistrivõistluste etapi 12. kohaga, Nikita Ljubimov oli Belgia rahvuslikul Rotaxi võistlusel viies.

Prantsusmaal Val d’Argentoni kardirajal peeti OKJ ja OK Euroopa meistrivõistluste teine etapp, kus eestlased olid esindatud kõigis klassides. Kõige tugevama tulemuse tegi klassis OK Mark Dubnitski, kes näitas kvalifikatsioonis 17. aega ning tõusis eelsõitudega 13. kohale. Finaalis liidritega võrdväärset tempot näidanud Dubnitski lõpetas tihedas finišiheitluses 12. kohaga. Eduka etapiga tõusis ta sarja üldarvestuses 19. kohale.

Prantsusmaal võistles ka FIA Academy, kus osalevad erinevate riikide tulevikulootused. Eestlaseid esindanud Theodor Toobal näitas kvalifikatsioonis koguni 8. ringiaega. Kahjuks eelsõidud nii hästi ei õnnestunud ning finaali alustas Theodor alles 25. kohalt. Finaalis õnnestus tal läbida vaid 10 ringi ning oli sunnitud võistluse katkestama.

OK klassis näitas kvalifikatsioonis veel head tempot Hugo Rajamets, kes kvalifikatsiooni järel rivistus üles Mark Dubnitski järel 18. kohal, kuid rasked eelsõidud langetasid ta finaalikohtadelt välja ja ta lõpetas etapi 66. kohal. Aasta alguses OK klassis suurepärast tempot näidanud Roland Kuklane näitas kvalifikatsioonis tagasihoidliku 41. ringiaega ja kukkus eelsõitudega 52. kohale ehk ka tema jaoks jäi finaaliuks suletuks. OK Junior klassis näitas Meryl Peldes kvalifikatsioonis 53. ringiaega ja lõpetas etapi 81. kohaga.

Nikita Ljubimov võistles samal ajal Belgias Mariembourgis, kus peeti Rotax Max Challenge Belgia osavõistlus. Kvalifikatsioonis vihma kätte jäänud eestlane näitas alles 23. aega, samal ajal kui mitmed kaaskonkurendid vihmast napilt pääsesid. Ljubimov tõusis aga juba esimeses eelsõidus poodiumikonkurentsi tagasi. Ülipõnevas eelfinaalis võttis Ljubimov fotofinišiga võidu, kui edestas kaaskonkurenti vaid 0,016 sekundiga. Finaali parimalt stardikohalt alustanud Ljubimov pidas tulist heitlust ka finaalis, kuid seekord poodiumile ei mahtunud. Võitlusliku nädalavahetuse lõpetuseks saavutas Nikita Ljubimov viienda koha.