Hamburg ja Veerus Belgias poodiumiheitluses; Dubnitski parim eestlane Prantsusmaal

Ragnar Veerus juhtimas kolmandat eelsõitu
Ragnar Veerus juhtimas kolmandat eelsõitu — FOTO: Hellofoto

Pühapäeval sõideti Belgias Rotax Max Euro Trophy avaetapp, kus startis seitse eestlast. Parimana lõpetas Ragnar Veerus DD2 klassis kuuendana. Samal ajal võistles Prantsusmaal Champions of the Future’i sarjas kuus eestlast, kus parimana lõpetas Mark Dubnitski OK klassi finaalis 28. kohaga.

Rotax Max Euro Trophy algas Genkis

Rotax’i Euroopa sarja avaetapil mängisid eestlased kõrges mängus kolmes klassis: Team Autosport Estonia liikmed Nikita Ljubimov Minimaxis ja Ragnar Veerus DD2s, ning Paul Hamburg Senioris.

Veerus alustas nädalavahetust eestlastest kõige paremini, näidates kvalifikatsioonis 5. aega. Eelsõitudest teenis ta 3., 7. ja 1. kohad, mis andsid kokku eelfinaali 2. stardikoha. Eelfinaalis loovutatud positsioonidega langes Veerus üldrivis kuuendaks, kust startis ka finaali. Tihedate esimeste ringide järel võitles Veerus kohtadele esiviisikus, mistõttu esimesed eest ära pääsesid. Liidritega tempot hoidnud eestlane lõpetas etapi kuuendana.

Nikita Ljubimov näitas kvalifikatsioonis küll alles 17. aega ja sai esimeses eelsõidus karistada, kuid kogus seejärel kaks teist kohta ning koguni eelfinaali võidu. Suurepärast hoogu näidanud eestlane sattus finaalis kahjuks poodiumikohtadele heideldes kaasvõistlejaga kontakti, mistõttu kaheksandast kohast paremat tulemust teha ei õnnestunud.

Paul Hamburg oli selgelt parim eesti seeniorklassi sõitja, kelle nädalavahetus liikus aina tõusvas joones. Kvalifikatsiooni 29. aeg võimaldas heatidest koguda 15., 9., 8. ja 10. koha. Eelfinaalis tegi Paul väga tugeva sõidu, tõustes viiendaks. Hullumeelses finaalis avariidest osavalt eemale hoidnud ning liidergrupis kohti jaganud Hamburg ületas finišijoone viiendana, kaotades võitjale vaid alla sekundi. Kahjuks järgnenud esivoolundi karistus langetas ta 20. positsioonile.

Teised võistlustules olnud eestlased finaali ei pääsenud. Hans Markus Narusk (Rotax Junior) lõpetas 38., Tõnis-Johannes Toomingas (Rotax Senior) 64., Kyle Christon Tuhkru (Rotax Senior) 70. ja Kaur Koreinik (Rotax Senior) 75. kohaga.

Dubnitski kiire Champions of the Future’il

Prantsusmaal Val d’Argentoni kardirajal peetud Champions of the Future’i teisel etapil oli parim eestlane Mark Dubnitski (OK). Kvalifikatsioonis koguni 4. ringiaega näidanud eestlane tõestas kiirust ka eelsõitudes, kust teenis ka esikolmiku koha. Kahjuks ei läinud kõik plaanipäraselt ning eelsõitude kokkuvõttes paiknes Dubnitski 15. kohal. Kahjuks ebaõnnestus ka tema Superheat, mis tagas talle 23. stardiruudu finaaliks. Finaalis ei õnnestunud Dubnitskil head hoogu realiseerida, lõpetades etapi 28. kohaga.

Teised Eesti OKJ ja OK piloodid finaali ei pääsenud. Team Estonia Autosport liigeHugo Rajamets (OK) lõpetas 53., Alexander Uusneem (OKJ) 62., Aron Kivilo (OK) 68., Roland Kuklane (OK) 70. ja Meryl Peldes (OKJ) 77. kohal.