Kaitseväe 3×3 korvpalli võistkond saavutas CISMi sõjaväespordi maailmameistrivõistlustel pronksmedalid

Kaitseväe 3x3 meeskond
Kaitseväe 3x3 meeskond — FOTO: Basket.ee

Vilniuses peetud 3×3 võistlustel saadi alagrupi turniiril 3. koht ning veerandfinaalis mindi vastamisi Lõuna-Koreaga, kes alistati 21:19. Poolfinaalis jäädi alla Brasiiliale 11:22. Kolmanda koha mängus näitasid meie poisid väga küpset ja intensiivset mängu ning võideti Lätit 21:17. Turniirivõitjaks krooniti Leedu võistkond, kes alistas finaalis 19:15 Brasiiliat.

Kaitseväe spordijuht Mikk Sarik: “ Tulime turniirile hetkel teenivate kaitseväe parimate korvpalluritega. Mängisime terve turniiri 4 tagamängijaga, mis pole küll selles formaadis tavaline, aga mehed suutsid hoida terve turniiri jooksul oma taset ja saavutuseks kõrge 3.koht. Turniiri finaalis mänginud Brasiilial oli kohal Brasiilia 3×3 koondise mängijad ning leedukatel Leedu meistriliigas mänginud mehed, mis näitas turniiri tugevat taset.”

Meeskond mängis koosseisus: Markus Merimaa Scoutspataljonist, Kristo Tammiksaar Toetuse väejuhatusest, Markus Ruubel ja Jorgen Rikberg Küberväejuhatus spordirühmast. Treener Taavi Eesalu Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusest/Scoutspataljonist