Eesti koondis alustas Euroopa meistrivõistlusi kulturismis ja fitnessis kuldselt

— FOTO: EastLabs / Marek Karais

Hispaanias, Santa Susannas toimuvad 1-6. mai IFBB Euroopa meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis. Kevadhooaja põhivõistlusel osalevad 1200 sportlast 44 erinevast riigist. Nende hulgas astuvad võistlustulle Eesti koondise 38 sportlast, kes võistlevad nii kulturismi ja fitnessi aladel kui uuemas fitness challenge kategoorias.

Eesti medaliskoor avati juba esimesel võistluspäeval ja avapäeva õhtul lisandus Eestile uus Euroopa meister. Päevale pani särava kuldse punkti Olari Perlin, kes võitis üle 180 cm pikkuste meeste klassikalise kulturismi kategooria ja krooniti Euroopa meistriks. Sama kategooria absoluutarvestuses sai Olari Perlin kolmanda koha. Päeva esimeses pooles võistles Olari Perlin ka games classic bodybuilding üle 175 cm pikkuste meeste kategoorias, kus ta jõudis samuti finaali ja saavutas seal viienda koha.

Margit Kuuse saavutas 16-20 aasta vanuste juuniorite acrobatic fitnessi avatud kategoorias kolmanda koha. Samas kategoorias sai kümnenda koha Milena Artjušina.

16-23 aastaste juuniorite artistic fitnessi avatud kategoorias saavutas Evelin Vesterinen neljanda koha. Samas kategoorias saavutas Ksenija Grabtšuk viienda koha.

Üle 175 cm pikkuste meeste games klassikalise kulturismi tihedas kategoorias tuli Siim Savisaar kaheksandale kohale. Men's physique üle 182 cm pikkuskategoorias sai Hendrik Kalme kolmeteistkümnenda koha ja Joonas Vaino viieteistkümnenda koha.