G4S Noorteliiga tüdrukute U14 vanuseklassis tuli Eesti meistriks BC Stars/BS Tallinn Kalev

— FOTO: basket.ee

G4S Noorteliigade esimesele medalimängude nädalavahetusele pandi Jüri Spordihoones punkt pühapäeval, kui selgitati tänavuse hooaja parimad tüdrukute U14 vanuseklassis.

Kolmanda koha kohtumises läksid omavahel vastamisi Rapla Korvpallikool (treener Viljo Sinikas) ning Tartu Ülikool Gepardid (treener Janeli Lilleallik).

Pronksikohtumist alustas selgelt paremini Rapla võistkond, kes võitis avaveerandi 16:7. Teine veerandaeg oli aga täielikult tartlannade kontrolli all, kui vastastel skoori ei lastudki teha ning veerandaeg võideti 16:0. Poolajapausilt naasid väljakule paremini aga Rapla tüdrukud, kes kolmanda veerandaja võitsid 20:8 ning neljanda 24:20. Mäng lõppes seisuga 60:51 Rapla Korvpallikooli kasuks.

Rapla naiskonna parimaks mängijaks valiti Emma Pärn (8 punkti, 16 lauapalli) ning Tartu parimaks Melinda Sõrmus (22 punkti, 20 lauapalli). Võistkondade parimate auhinnad paneb välja noorte korvpalli suurtoetaja NIKE.

Tänavuse hooaja meistri selgitasid U14 tüdrukute vanuseklassis välja BC STAR/BS TALLINN KALEV (treener Berit Johanna Ülper) ning Keila Korvpallikool (treener Sille Kask).

Finaalis sai parema alguse BC STAR-i võistkond, kes võitis avaveerandi 24:17. Teisel veerandajal suutis Keila vahet vähendada ning poolajapausile mindi STAR-i 4-punktilises eduseisus. Pausilt tagasi tulles pani oma paremuse maksma BC STAR/BS TALLINN KALEV, kes võitis kolmanda veerandaja 22:7 ning neljanda 26:17 ning lõpptulemuseks 82:54 STAR-i poolt vaadatuna.

BC STAR/BS TALLINN KALEV võistkonna parimaks mängijaks valiti Vasilisa Gustsina (10 punkti, 8 lauapalli) ning Keila Korvpallikooli parimaks Astrid Lepp (17 punkti, 8 lauapalli). Võistkondade parimate auhinnad paneb välja noorte korvpalli suurtoetaja NIKE.

Finaali kõige väärtuslikuima mängija tiitli sai endale Madeleine Veerpalu, kes panustas võitu 33 punkti, 25 lauapalli ning 6 resultatiivset söötu. MVP auhinnana teenis Veerpalu välja NIKE korvpallijalatsid ning meene Sony Centerilt.