Euroopa aasta kergejõustiklasteks valiti Femke Bol ning Jakob Ingebrigtsen

Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen — FOTO: Scanpix

Euroopa kergejõustikuliit andis laupäeva hilisõhtul Leedus, Vilniuses toimunud auhinnagala järel teada, et aasta kergejõustiklased on 23-aastased hollandlanna Femke Bol ning norralane Jakob Ingebrigtsen.

400 meetri jooksja Femke Bol ja pikamaajooksja Jakob Ingebrigtsen võitsid hooaja alguses Türgis Istanbulist toimunud sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali.

Suvel toimunud Budapesti kergejõustiku maailmameistrivõistlustel võitsid mõlemad veel medaleid, kui Bol võitis kulla nii 400 meetri jooksus, kui ka 4x400 naiste teatejooksus, siis Ingebrigtsen saavutas 1500 meetri jooksus hõbemedali ning 5000 meetri jooksus vägeva lõpuspurdiga kuldmedali.

Aasta naiskergejõustiklase auhinnale kandideerisid peale hollandlase veel Ukraina kõrgushüppaja Jaroslava Mahutšihh ning Hispaania käija Maria Perez. Meeste arvestuses olid Norra imemehe konkurentideks Rootsi teivashüppaja Armand Duplantis ja Kreeka kaugushüppaja Miltiadis Tentoglou.