Eestlannad välismaal – Pokk ja Tarbes murdsid ennast poolfinaali, Jaama ja Södertälje tulid Rootsi meistriteks

Mailis Pokk
Mailis Pokk — FOTO: Enea AZS Politechnika Poznań Facebook

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastava nädala kokkuvõtte on üdini positiivne, kui Mailis Pokk ja Tarbes on tegemas väikest tuhkatriinulugu, kui seitsmenda asetusena kukutati põhiturniiri teine tiim ja murti ennast poolfinaali. Marta Eleri Jaama koduklubi Södertälje krooniti 25. korda Rootsi meistriks.

PRANTSUSMAA

Hooaja lõpetuseks Prantsusmaa kõrgliigasse siirdunud Mailis Pokk ja Tarbes pääsesid poolfinaali, kui kahe mängu kokkuvõttes alistati põhiturniiri teisena lõpetanud Bourges kolme punktiga.

Kui seeria avamäng kodusaalis võideti 87:69, siis lõppenud nädalal toimunud kordusmatšis jäädi küll vastasele alla 83:98, aga punktide kokku löömisel jäi edu eestlanna naiskonnale.

Mailis Pokk mängis seeria teises matšis 15 minutit ning kogus 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/4), 3 lauapalli, ühe pallikaotuse ja 5 isiklikku viga.

Tarbes' edukaim oli 26 punkti visanud Carla Leite, Marie-Paule Foppossi lisas 18 silma, 6 lauapalli ja 3 blokki ning Dominique Malonga arvele jäi 16 punkti ja 7 lauapalli.

Bourges' poolel vastas Kayla Alexander 24 punkti ja 12 lauapalliga, Alix Duchet panustas 19 silmaga ning Shaylisha Colley viskas 13 punkti.

31-aastane Pokk on Prantsusmaa kõrgliigas senise viie kohtumisega kogunud keskmiselt 16,4 minutiga 7,6 punkti, 4 lauapalli ja 1,4 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on eestlannal olnud 52,9% ja kolmepunktivisetel 35,3%.

Poolfinaalseeriad mängitakse samuti parem kahest mängust ning alles seitsmenda asetusega play-off'i pääsenud Tarbes kohtub nelja hulgas põhiturniiri kolmandana lõpetanud Landes Basketiga, mis on Poki üks eelmistest koduklubidest. Mängud toimuvad 2. ja 5. mail.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje vormistasid lõppenud nädalal 3-0 seeriavõiduga ära tänavuse Rootsi meistritiitli võidu, kui kolmes finaalmängus alistati Lulea Basket.

Teisipäevases finaalseeria avamatšis olid Södertälje võidunumbrid 82:73, neljapäevases teises kohtumises 73:67 ja võit vormistati pühapäeval numbritega 81:72. Noor eestlanna üheski finaalmängus platsile ei pääsenud.

18-aastase eestlanna Marta Eleri Jaama tänavuse hooaja keskmised näitajad Rootsi kõrgliigas olid 23 kohtumisega 8,3 minutit, 1,3 punkti, 1,5 lauapalli ja 0,5 vaheltlõiget. Jaama kahepunktivisete tabavus oli 32,3% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Tänavune meistritiitel oli klubile läbi ajaloo 25.