Sheffield Unitedil on võimalus meenutada Premier League’i algusaega

Premier League’i 33. voorus võitudeta jäänud Sheffield United ja Wolverhampton Wanderers saavad täna kolme punkti jahti pidada omavahelise mänguga. Sheffieldil on võimalus korrata saavutust, millega varasemalt hakkama saadud vaid liiga ajaloo esimese hooaja käigus.

Chris Wilderi meeskond tegi eelmisel pühapäeval Burnley vastu 1:1 viigi, ent see oli võõrsilmäng. Kodus on võidetud kaks mängu jutti ja see annab võimaluse meenutada Premier League’i algusaega, kust pärineb Sheffieldi seni ainus kolmest kohtumisest koosnev kodumängude võiduseeria.

Sheffield lõpetas Premier League’i esimese aasta hooajal 1992/93 14. kohaga, kindlustades endale liigasse püsimajäämise tugeva lõpuga. Vaid mõni aasta varem tugevuselt kolmandas liigas mänginud meeskond kaotas viimasest üheksast mängust vaid ühe ja sellele eelnes kena koduvõitude seeria – järjepanu alistati Middlesbrough, Oldham ja Tottenham.

Bramall Lane’il mängimine oli tänavuse hooaja alguses Unitedi jaoks problemaatiline, kui esimesest neljast kohtumisest tuli kolm kaotust, aga pärast seda on 12 mängu peale kaotatud vaid kaks korda.

Vanu aegu saab meenutada ka Wolves, kel võimalus pärast 1980. aastat esimest korda võita kõrgliigas neli järjestikust võõrsilmatši. Toonane superseeria aitas Hunditel hooaja 1979/80 lõpetada kuuenda kohaga, millest paremat pole enam pikalt suudetud. Tänavu on selleks võimalus, ehkki konkurents parimatele positsioonidele on väga tihe.

Sheffield ja Wolverhampton panevad palli mängu täna kell 20.00 ning kümme minutit varem algavat otseülekannet kohtumisest on võimalik jälgida kanalis TV3 Sport 2 või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad