WRC

toob sinuni Go3

Ott Tänak Rootsis
Ott Tänak — FOTO: Scanpix

Rootsi MM-ralli esimese, 5,16 km pikkuse avakatse võitis mullune maailmameister Kalle Rovanperä (Toyota), Ott Tänak ja Martin Järveoja (Ford) kaotasid soomlasele 1,6 sekundit ja hõivasid teise koha.

Tulemused (1/18): 1. Rovanperä, 2. Tänak +1,6, 3. Elfyn Evans (Toyota, +3,1), 4. Esapekka Lappi (Hyundai, +3,9), 5. Thierry Neuville (Hyundai, +5,0), 6. Takamoto Katsuta (Toyota, +5,6).

Rally2 klassis eestlased esialgu kõrgetel kohtadek pole, aga vahed on veel väikesed.

Põhjad tegi soomlane Jari Huttune (Škoda, 3.34,7). Egon Kaur (Škoda) kaotas 4,9 sekundit ja on avakatse järel 11., Georg Linnamäe (Hyundai, +5,3) on 13. ja Robert Virves (Ford, +6,4) ning on 14. kohal.

Kaur kaotas avakatsel oma masina tagumise stange, mille fännid teelt ära vedasid.

Reedel on Rootsis juba tõsine täispikk tööpäev, kavas on seitse kiiruskatset, neist esimesele antakse start kell 9.30.