Reklaam sulgub sekundi pärast

U18 Eesti karikavõistlustel osales 40 neidude ja 24 noormeeste võistkonda

Möödunud nädalavahetusel toimunud U18 Eesti karikavõistlustel osales kokku 40 neidude ja 24 noormeeste võistkonda. Kaalukauss osavõtjate määra osas on üha selgemini liikumas tütarlaste poolele, kirjutab volley.ee.

U18 vanuseklassi tütarlaste EKV I finaalgrupi parimad mängijad

Tallinnas toimunud esimesel finaalturniiril võidutsesid Rae Spordikooli neiud ja omamoodi üllatuslikult ka Kohila Neemeco/Garados Toy´si noormehed. Esimese finaalturniiri sündmustega saab tutvuda siin.

Heidame pilgu ka teistel finaalturniiridel toimunule. Kõikide finaalturniiride tulemustega saab tutvuda siin.

40 neidude võistkonna osalemine Eesti karikavõistlustel on pigem traditsiooniks saamas ja kaugel ei pruugi olla ka see aeg, kui vajame kümmet finaalgruppi tiitlivõistlustel osalejate ära mahutamiseks.

Pikaaegne Keila tütarlaste treener Jüri Rummi sõnul on vähemalt nende kandis tunda tõelist võrkpallibuumi, seda just tüdrukute seas. „Näen plahvatuslikku peale kasvu, ainuüksi eelmisel kuul tuli Keilas treeningutele üle kahekümne uue tüdruku,“ sõnab Rumm ja lisab, et tullakse ka ümberkaudsetest kohtadest.

Samasugust tendentsi on täheldatud ka teistes klubides ja spordikoolides. Tüdrukuid liitub palju, poisse paraku selgelt vähem.

Kes olid finaalgruppide parimad?

VK Tähe poolt Tallinnas korraldatud neidude teises tugevusgrupis jõudsid esimese kahe hulka Võru spordikool ja peoperenaiste VK Täht võistkond.

Kolmas finaalgrupp toimus Spordiseltsi Kalevi organiseerimisel ja esimeseks tuli Pärnu spordikooli esindusvõistkond korraldajate esinduse ees. Neljas finaalgrupp mängis Jüris ja siin pani oma paremuse maksma Narva spordikool Energia/SK Galla, kellele järgnes Pärnu spordikooli teine võistkond.

Keilas toimunud viiendas finaalgrupis võidutses Tõrva Võrkpalliklubi Põlva spordikooli ees. Kuues finaalgrupp oli usaldatud SK Duo korraldatavaks ja seal domineerisid kodulinna Olerex Tartu teine ja kolmas võistkond.

Pärnus toimunud seitsmenda finaalgrupi võitis Pärnu spordikooli kolmas võistkond Selver Viimsi ees ja Haapsalus aset leidnud kaheksanda finaalgrupi parimaks oli Valga Viktooria, kellele järgnes Jõgeva valla spordikool. Kaheksanda finaalgrupi mänge korraldanud Läänemaa spordikooli treeneri Meelis Nukki sõnul on ka Haapsalus märgata võrkpalli populaarsuse kasvu.

Võrkpallitreeningud toimuvad Haapsalus alles kolmandat aastat. „Hästi oluline on sõpruskondade tulek treeningule, kui tuleb üks tüdruk, tulevad tõenäoliselt ka tema sõbrannad,“ sõnab Nukki ja kiidab Mari Alvela juhendatava Läänemaa tütarlaste võistkonna arengut.

Viimases tugevusgrupis on turvaline alustada. „Vaatasin sellel turniiril, et paari kuuga on tehtud tubli arenguhüpe,“ sõnab Nukki ja lisab, et ambitsioonid on ikka kõrgemale liikuda.

Poiste turniiridel domineerivad tuttavad võrkpallikantsid

Noormeeste poolel toob Viljandi spordikooli ning 2007. sündinud ja nooremate poiste Eesti koondise treener Tauno Lipp mõttekohana välja tsooniturniiridel edasipääsu süsteemi. „Jäime omas tsoonis teiseks, aga kukkusime kolmandasse finaalgruppi, kus meie ja Võru spordikooli tase oli teistest selgelt üle. Peaksime kaaluma ikkagi varianti, kus tsoonide teised saavad otse esimesse finaalgruppi,“ sõnab Lipp ja kinnitab, et Viljandis pole probleeme poiste treeningutele saamisega.

Mõne aasta pärast, usub Lipp, mängib Viljandis võrkpalli sama palju poisse kui tüdrukuid. Noormeeste võrkpalli probleemina näeb Lipp atraktiivsete tulevikuperspektiivide nappust. „Meistriliigas on vaid neli võistkonda, kuhu need poisid siis edasi lähevad?,“ küsib Lipp. Aga Viljandi ise, mitmendat aastat esiliigas domineerinuna võiks samuti liituda liigaga? „Tõus liigasse on seni jäänud raha taha,“ sõnab ta.

Kuu lõpus 2007. Eesti koondisega Gruusias toimuvale EEVZA turniirile sõitev Lipp peab just seda turniiri heaks lakmuspaberiks näitamaks, mis tasemel meie noormeeste koondis hetkel on.

Tartus toimunud poiste teisel finaalturniiri võitis Tartu spordiseltsi Kalev esindusvõistkond Saaremaa spordikooli ees. Kolmas finaalgrupp mängis Viljandis ja siit saavad ülesliikumist üritada võitja Viljandi ning teiseks jäänud Võru spordikooli esindusvõistkond.

Neljandas finaalgrupis domineeris Pärnu spordikooli teine võistkond Selver Tallinn Audentese kolmanda võistkonna ees. Tartus toimunud viienda finaalgrupi parimaks võistkonnaks oli Türi VK/PaideVK Võru spordikooli teise meeskonna ees.