Tartu Ülikool/Bigbank oli veerandfinaalseerias kindel

Tartu Ülikool/Bigbank rünnakul
Tartu Ülikool/Bigbank rünnakul — FOTO: Tartu Ülikool/Bigbank

Teisipäeval selgus naiste Eesti meistrivõistlustel viimane poolfinalist, kui Tartu Ülikool/Bigbank võitis veerandfinaalseeria teises kohtumises Viljandi Metalli ja jõudis kindla paremusega nelja parema hulka. Poolfinaalis lähevad tartlannad kokku Rae Spordikool/VIASTONiga.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeria avamängus 3:0 (25:15, 25:19, 25:14) võidu võtnud Tartu Ülikool/Bigbank ei loovutanud viljandlannadele geimi ka teises vastasseisus, kui kodusaalis mänginud Viljandi esindus leppis 0:3 (16:25, 16:25, 16:25) kaotusega. Seega jäi Viljandi naiskond tänavusel hooajal TÜ/Bigbanki vastu võiduta, kui põhiturniiri omavahelistes kohtumistes võttis Tartu võistkond 3:0 ja 3:1 võidu.

Tartu naiskonna parimateks osutusid 12 (+8) punkti toonud Salme Adeele Hollas ja Ingris Suvi. Tartlannade poolel käisid väljakul 13 erinevat mängijat ja punktiarve avasid neist 11. Maria Allik kogus võõrustajate ridades seitse punkti.

Kuigi tartlannade positiivne vastuvõtt oli 33%, siis rünnakuid realiseeriti hea 44-protsendilise efektiivsusega. Viljandi naiskonna vastuvõtt oli 36% ja rünnak 27%. Blokis olid nelja punktiga paremad võitjad, kes kogusid kuus ja kaotajad kaks punkti.

Poolfinaalis läheb Tartu Ülikool/Bigbank (põhiturniiri 3.) kokku tiitlikaitsja Rae Spordikool/VIASTONiga (2.), teise finalisti selgitavad tiitlikaitsja TalTech (1.) ja Audentese SG/Noortekoondis (4.). Tallinna naiskonnad alustavad kolme võiduni peetavat seeriat 16. märtsil kell 15 Audentese spordihoones. Enne seda hakkavad finaalkohta püüdma Rae ja Tartu, kes kohtuvad esmalt 14. märtsil kell 18 Tuule spordihoones.