Lucas Leok jätkab Saksamaa motokrossi meistrivõistluste liidrina

Lucas Leok
Lucas Leok — FOTO: ADAC Motorsport

Möödunud nädalavahetusel toimus pehme pinnasega Dreetzi krossirajal Saksamaa motokrossi meistrivõistluste teine etapp. Vägevat hooaega on seal tegemas 85cc klassis võistlev Lucas Leok, kes saavutas etapi kokkuvõttes teise koha ning jätkab sarja üldliidrina.

Nädal varem sõidetud avaetapi võitnud Leok näitas juba teise etapi kvalifikatsioonis, et hea hoog jätkub. Lucas võitis ajasõidu ülivõimsalt, ta edestas teist aega näidanud šveitslast Ryan Oppligerit parimal ringil koguni 3 sekundiga. Ka Marten Raud ja Aston Allas tegid korraliku kvalifikatsiooni olles vastavalt 13. ja 14. kohal. Robin Robert Mooses oli ajasõidus kahekümneneljas ja Enri Lustus kolmekümneseitsmes.

Laupäeval peetud esimest võistlussõitu alustas Leok suurepäraselt. Lucas võitis stardi ja asus sõitu juhtima. Üsna kiirelt võtsid teise ja kolmanda koha sisse Leoki suurimad konkurendid sarjas Oppliger ja Ricardo Bauer (Austria). Pikka kasvu Bauer võttis sisse teise positsiooni ja sõitis kiirelt kinni ka väikese vahe Leokiga. Lucas suutis austerlast mitu ringi enda seljataga hoida, kuid viiendal ringil tegi Lucas sõiduvea ja kukkus. Leok sai kolmandana taas liikuma ja sellel positsioonil ta lõpuks finishisse jõudiski. Esikoha teenis Bauer ja teine oli Oppliger. Vägevalt alustas sõitu ka Raud, kes esimeste ringide järel neljandale kohale tõusis. Kahjuks ilusat tulemust ära vormistada tal ei õnnestunud. Kukkumise tõttu tuli lõpuks leppida kümnenda kohaga. Väga hea sõidu tegi ka Aston Allas, kes 20. koha piirimailt lõpuks seitsmendale kohale tõusis. Lustus lõpetas sõidu 29. kohal ja Mooses 31. kohal.

Päev hiljem toimunud teises võistlussõidus oli stardis taas parim Leok. Lucas asus sõidu liidriks ja koheselt hakkas ta järgnevatega ka vahet suurendama. Poolel sõidumaal oli Leoki edu jälitajate ees juba 10 sekundiline ja sealt edasi oli sõit kindlalt tema kontrolli all. Leok tuligi lõpuks esimesena finishisse, talle järgnesid Bauer ja Oppliger. Jälle kehva stardi teinud Allas suutis sõidu lõpuks kümnendale kohale tõusta. Lustus lõpetas sõidu 27. kohal, Mooses 35. kohal ja Raud 37. kohal.

Etapi kokkuvõttes sai Leok 45 punktiga teise koha. Etapivõit läks 47 puntktiga Bauerile ja kolmas oli 42 punktiga Oppliger. Allas tuli 25 punktiga 7. kohale ja Raud 11 punktiga 16. kohale. Lustusele läks kirja 29. koht ja Moosesele 37. koht. Kahe etapi järel on klassi liider 92 punktiga Leok. Talle järgneb 87 punktiga Oppliger ja 82 punktiga Bauer. Allas on 25 punktiga 15. kohal ja Raud 22 punktiga 17. kohal.

MX Masters klassis oli rajal kaks meie sõitjat. Esimesse kvalifikatsioonigruppi kuulunud Kaarel Tilk jäi ajasõidus 20. kohale ja tal tuli minna lohutussõitu. Kohe lohutussõidu alguses Tilk healt positsioonilt kukkus ja nii tuli tal viimaselt kohalt liikuma hakata. Lõpuks jõudis Kaarel 8. kohale mis tähendas, et tuli leppida reservsõitja kohaga. Teise gruppi kuulunud Gert Krestinov sõitis välja kuuenda ringiaja ja korralik stardikoht oli sõitudeks sellega tagatud.

Kahjuks ebaõnnestus Krestinovil võistlus täielikult. Avasõit tuli tal 11. kohalt pooleli jätta. Teisest sõidust sai ta kirja kõigest 19. koha ja kolmandas sõidus Krestinov ei startinud. Etapi kokkuvõttes teenis Krestinov 2 punktiga 23. koha. Viimasesse sõitu sai reservina peale Tilk, kes tuli finishisse 29. kohal. Võistluse võitis Max Nagl (Saksamaa), kes oli parim kõigis kolmes sõidus ja ta teenis maksimaalsed 75 punkti. Teise koha sai 62 punktiga Maximillian Spies (Saksamaa). Sõitudes oli Spies kaks korda teine ja korra neljas. Poodiumi kolmandale astmele tõusis 54 punktiga Jordi Tixier (Prantsusmaa). Sõidud lõpetas Tixier kolmandana, neljandana ja viiendana.

Kahe etapi järel on üldliider 141 punktiga Nagl, teine on 120 punktiga Spies ja kolmas 102 punktiga Adam Sterry (Inglismaa). Meie parimana on Krestinov 22 punktiga 18. kohal.

MX2 klassis oli võistlemas koguni 5 eestlast. Parima tulemuse tegi neist Joosep Pärn, kes kõik kolm võistlussõitu suutis punktikohal lõpetada. Avasõidus sai Pärn 16. koha, teises sõidus 15. koha ja kolmandas sõidus 17. koha. Etapi kokkuvõttes andis see talle 15 punkti ja 17. koha. Eelmisel hooajal samal rajal poodiumile sõitnud Martin Michelise sõiduvorm pole hetkel nii hea ja tal tuli leppida 6 punkti ja 22. kohaga. Avasõidu lõpetas Michelis 15. kohal, kuid teises ja kolmandas sõidus tulemust kirja ei saanud. Sebastian Leok tuli 2 punktiga 25. kohale. Kõige paremini õnnestus viimane sõit, kust läks kirja 19. koht. Richard Paat ja Robin Kruuse punkte ei teeninud.

MX2 klassis kuulusid kaks esimest kohta hollandlastele. Kõik sõidud võitis Dave Kooiker ja talle läks 75 punktiga esikoht. Teiseks tuli 56 punktiga Bradley Mesters ja kolmandaks 52 punktiga šveitslane Nico Greutmann. Avaetapi järel klassi liider olnud Edvards Bidzans jäi 30 punktiga alles kümnendaks. Klassi uueks liidriks tõusis 118 punktiga Mesters. Bidzans langes 97 punktiga neljandaks. Meie parimana on Pärn 15 punktiga 22. kohal.

125cc klassis oli meie ainus sõitja Travis Leok. Ajasõidus näitas Leok head kiirust ja ta sai kirja kümnenda ringiaja. Travise võistlustulemusele pani põntsu aga kaks kehva starti. Mõlemat sõitu alustas ta viimaste seast ja nii oli hea tulemuse tegemine üsna keeruline. Avasõidus suutis Leok juba punktikohale ära tõusta, kuid kolm ringi enne sõidu lõppu jäi ta raja äärde. Teises sõidus suutis Leok viimaste hulgast lõpuks kümnendale kohale tõusta.

Etapi kokkuvõttes tuli Travis Leok 11 punktiga 16. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Maximillian Ernecker (Austria), teise koha sai 40 punktiga Dean Gregoire (Holland) ja kolmanda koha 33 punktiga Aron Katona (Ungari). Kahe etapi järel on Leok 27 punktiga 15. kohal. 100 punktiga on liider Ernecker, teine on 77 punktiga Katona ja kolmas 64 punktiga lätlane Raivo Laicans.

Kolmas etapp toimub 25-26. mail Vellahnis. 85cc klassile seal etappi kavas pole.