Rae Spordikool/VIASTON pääses kerge vaevaga poolfinaali

Rae Spordikool/VIASTON
Rae Spordikool/VIASTON — FOTO: Ott Kattel

Naiste Eesti meistrivõistlustel selgus kolmapäeval esimene poolfinalist, kui Rae Spordikool/VIASTON oli Viimsi/Tallinna Ülikoolist üle ka veerandfinaalseeria korduskohtumises.

Kui 13. veebruaril toimunud esimeses veerandfinaalmängus kogus Viimsi/Tallinna Ülikool favoriit Rae vastu kokku 65 punkti, siis tänases teises kohtumises võitis põhiturniiri seitsmendana lõpetanud Viimsi/Tallinna Ülikool ühe geimi ja kogus kokku 75 punkti. Siiski oli põhiturniiril teiseks tulnud Rae esinduse paremus selge ja võitjas kahtlust ei tekkinud, kui võõrsil võeti 3:1 (25:16, 25:19, 12:25, 25:15) mänguvõit.

Võitjate poolel kogus Silvia Pertens 16 (+6) punkti. Liis Kiviloo (+11) ja Hanna Pajula lisasid 15 (+2) punkti. Triin Kaas tõi võõrustajatele 16 (+8), Raili Hunt 12 (+5) ja Stefi Siht 10 (+8) punkti.

Rae oli parem rünnakul, realiseerides 44% tõstetest. Koduvõistkonna sama näitaja oli 36%. Blokis kogusid mõlemad võistkonnad viis punkti. Mängu kordus asub siin.

6. märtsil kell 18.45 alustavad Audentese spordihoones kahe võiduni peetavat veerandfinaalseeriat Audentese SG/Noortekoondis (põhiturniiri 4.) ja TBD Pharmatech Tartu (5.) ning kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones Tartu Ülikool/Bigbank (3.) ja Viljandi Metall (6.). TalTechi (1) ja Pärnu Spordikooli (8.) seerias on peetud avamäng, mis lõppes TalTechi 3:0 paremusega. Teine vastasseis toimub 8. märtsil kell 19 Pärnu spordihallis.