Rae Spordikool/VIASTON asus poolfinaalseerias eduseisu

Rae Spordikool/VIASTON
Rae Spordikool/VIASTON — FOTO: Rae Spordikool/VIASTON

Rae Spordikool/VIASTON alustas kolme võiduni peetavat naiste Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat edukalt, kui avavaatuses mängiti üle Tartu Ülikool/Bigbank. Uuesti kohtutakse laupäeval Tartus.

Põhiturniiril teise koha saavutanud Rae ja kolmandaks tulnud Tartu kohtumine pakkus ühe tasavägise ja kaks ühepoolset geimi, kui avageim lõppes kodusaalis mänginud Rae 25:22 võiduga. Teises ja kolmandas geimis võõrustajate paremuses kahtlust ei tekkinud, kui külalised kogusid vastavalt 19 ja 18 punkti, mis tähendas kodupubliku lemmiku 3:0 (25:22, 25:19, 25:18) mänguvõitu. Rae naiskond viigistas võiduga tänavuse hooaja omavaheliste mängude seisu kaks-kahele.

Mängu kokkuvõttes 45-protsendilist rünnakuefektiivsust näidanud koduvõistkond oli eriti hoos kolmandas geimis, lüües punktiks 52% rünnakutest. Tartu esinduse rünnakuefektiivsus oli 35%. Võitjate arvele kogunes kuus ja kaotajate kontosse üheksa blokipunkti ning serviässasid võõrustajatele üheksa ja külalistele neli.

Rünnakul 52-protsendiliselt tegutsenud Merili Kõrvel tõi võitjatele 15 (+9), Silvia Pertens 14 (+4) ja Hanna Pajula 11 (+6) punkti. Tartu naiskonna resultatiivseimateks tõusid 9 punkti kogunud Liisbet Pill ja Salme Adeele Hollas. Eksimusteta mänginud Mari Arak lisas 8 punkti.

Seeria teine mäng on kavas 16. märtsil kell 13 Tartu Ülikooli spordihoones. 16. märtsil kell 15 avavad Audentese spordihoones poolfinaalseeria tiitlikaitsja TalTech ja Audentese SG/Noortekoondis.