Naiste esiliiga uus hooaeg algas kahe ühepoolse ja ühe põnevusetendusega

Peetri Võrkpalliklubi
Peetri Võrkpalliklubi — FOTO: Volley.ee

1. oktoobril sai alguse naiste esiliiga uus hooaeg, kui avapäeval toimus kaks mängu. Hooaja kolmas kohtumine toimus eile.

Esimeses mängus tundis võidurõõmu eelmise hooaja pronksmedalist Neemeco, kes oli kodusaalis peetud mängus kolmes geimis üle Olerex Tartust. Avageimi võitsid võõrustajad 25:3 tulemusega. Teises geimis oli koduvõistkond parem 25:14 ja kolmandas 25:19 resultaadiga, saavutades seega 3:0 (25:3, 25:14, 25:19) võidu. Teises kohtumises mängis Dorpat/Tartu vald/TKSK kodupubliku abiga 3:0 (25:15, 25:10, 25:13) üle Saaremaa.

Kahe eelmise hooaja finalist Peetri Võrkpalliklubi alustas hooaega kaotusega, jäädes koduväljakul 2:3 (22:25, 20:25, 25:14, 25:14, 12:15) tulemusega alla Rae Spordikoolile. Võitjate ridades tegi suurepärases esituse Kaili Laanemets, kes oli rünnakul 86-protsendilise efektiivsusega sisuliselt pidurdamatu. Laanemets lahendas kokku 19 rünnakut, lisas kaks blokipunkti ja kolm serviässa ning lõpetas mängu +16 punktiga. Margot Saharov lisas võitu 17 ja Laura Naudi 10 punkti. Kaotajate poolel kogus Triin Veideman 18, Triin Kaas 14, Annika Loper ja Sylvia Tammerik 11 ning Siret Rits 10 punkti.

Tänavusel hooajal on naiste esiliigas võistlemas kuus võistkonda, kes esmalt mängivad kaks ringi kõik-kõigiga läbi. Seejärel toimuvad play-off mängud.