Daisy Kudre võitis MK finaaletapi, Olle Ilmar Jaama võitis hõbemedali U23 MMil

Eesti suusaorienteerumise koondis Haanjas koos peatreener Jaanus Teppaniga
Eesti suusaorienteerumise koondis Haanjas koos peatreener Jaanus Teppaniga — FOTO: Reigo Teervalt

Suusaorienteerimise rahvusvahelise hooaja finaaletapil Haanjas võitis naiste lühiraja Daisy Kudre-Schnyder.

Daisy võiduaeg 12,4kmpikkusel rajal oli 49.05, teiseks tulnud rootslanna Magdalena Olsson jäi maha 42 sekundiga. Kolmanda koha võitis norralanna Anna Ulvensoen (+2:22). Sellega on joon all ka tänavusel suusaorienteerimise maailmakarika sarjal, kus naiste üldvõidu sai Magdalena Olsson Rootsist, teiseks tuli Anna Ulvensoen Norasst ja kolmandaks tõusis tänase võiduga Daisy Kudre-Schnyder.

Daisy Kudre-Schnyder: “Sõit oli väga hea. Rada oli mulle sobiv ja tehniline. Kogu selle 50 minuti jooksul polnud ühtegi hetke, et puhata või fookust kaotada. Raja esimene pool läks mul väga hästi, tundsin end enesekindlalt. Teisel ringil tuli veidi närvi sisse, aga seda tingis ehk varustusmure. Nimelt kaardialusel oli kruvi lahti ja hakkas alla vajuma, seega oli väga ebamugav kaardi lugeda. Võitlesin iseendaga, et mitte lasta sellel keskendumist häirida. Raja lõpus paar kehvemat rajavalikut oli, aga kokkuvõttes olen siiski väga rahul. On suurepärane niimoodi hooaeg lõpetada ja teen sügava kummarduse korraldajate ees, kes on teinud taas kord ära väga suure töö. Oli väga meeleolukas siin võistelda.”

Meestest võitis 14,5kilomeetrise lühiraja soomlane Eevert Toivonen (53.26), kes kaotas viimases kontrollpunktis esikohale veel 3 sekundiga, kuid ülivõimsa lõpuspurdiga lõi ta finišijoonel ühe sekundiga Jorgen Baklidi Norrast. Kolmandaks tuli Aapo Viippola (+01.03). Eestlastest parima tulemuse tegi ka täna Olle Ilmar Jaama, kellele tasuks 12. koht (+5:44), mis andis U23 maailmameistrivõistluste arvestuses teise koha.

Olle Ilmar Jaama: “Täna võin oma sõiduga pigem rahule jääda. Raja esimesel poolel olin pisut ebakindlam ja teevalikute tegemine lõi kuidagi rütmi sassi. Raja teises pooles sain vaimselt asja korda ja püüdsin sõita oma sõitu. Viimased 20 minutit olid Corsin Boos Šveitsist ja  mul taga sõitmas, mis motiveeris mind. Leidsin seeläbi endast täiesti uue kiiruse. Sellist tunnetust ei olnud isegi sprindivõistlustel. Võin MK-etapi 12. kohaga kindlasti rahule jääda, maailma tipp on veel muidugi kaugel ja sinna jõudmiseks on vaja palju tööd teha. Tegelikult on see väga hea, et suusaorienteerumise rahvusvaheline tase on nii kõva ja tipp tihe. Kokkuvõttes on mul Haanjast head emotsioonid.”