Väga lahe! Anett Kontaveitist valmib dokumentaalfilm

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit — FOTO: Scanpix

Režissöör Kaupo Kruusiauk teeb dokumentaalfilmi äsja tipptennisest loobunud Anett Kontaveidist, jälgides lähedalt ühe teekonna lõppu ja uue algust.

Filmi “Anett” ettevalmistus algas juba 2023. aasta alguses ehk ajal, mil Anett Kontaveit andis veel tuliseid lahinguid tenniseplatsil, ent temas küpses otsus tennisega lõpparve teha. “Oleme Eesti üht armastatumat sportlast jälginud suurvõistlustel, aga näinud ka rutiini ja üksindust, mis sellise eluga kaasneb,” sõnas režissöör Kaupo Kruusiauk. “See on unikaalne võimalus jälgida lähedalt tennisemaailma absoluutset tippu ning elada kaasa sellele, milliseks kujuneb Aneti elu nüüd, kui keskkond tema ümber muutub.”

Film Anett Kontaveidist peaks kinodesse jõudma 2024. aasta sügisel. Filmi režissöör ja produtsent on Kaupo Kruusiauk, operaator Aivo Rannik (“Aasta täis draamat”, 2019). Filmi toodab Flo Film, tegevprodutsent on Katre Ratassepp.

Dokumentaalfilm “Anett” sai Eesti Filmi Instituudist esmalt selle aasta alguses arendustoetust ning nüüd lisaks ka tootmistoetust.

Kaupo Kruusiaugu eelmine dokumentaalfilm “Machina Faust” portreteeris muusikut ja heliloojat Maria Fausti. Film valiti Eesti filmiajakirjanike ühingu poolt 2022. aasta parimaks Eesti filmiks (Neitsi Maali) ning EFTA 2023. aasta galal pärjati see parimaks Eesti dokumentaalfilmiks. Varem on Kaupo Kruusiauk teinud muuhulgas dokumentaalfilme näitlejast ja muusikust Peeter Volkonskist (“Viimane vürst”, 2018) ja maletaja Jaan Ehlvestist (“Mängija”, 2008).