Soome meedia nimetas Eestis toimunud MK-etapi romurallivõistluseks

Tallinna MK-etapp
Tallinna MK-etapp — FOTO: Karli Saul

Täna Tallinna lauluväljakul toimunud murdmaasuusatamise MK-etapp ei meeldinud meie põhjanaabritele soomlastele, kes Eestis toimunud võistluse romuralliks ristisid.

Soome väljaanne "Iltalehti" pani ühe (Eestis toimunud MK-etapi) uudise pealkirjaks: "See on romurallivõistlus".

Peale tulemuste väljatoomist jätkas Iltalehti: " Suusatajad võistlesid Lauluväljakul, kuhu oli rajatud 750 meetri pikkune rada. Rada oli tehtud kunstlumele ja suusatajatel oli see raske."

"Õhtu jooksul nähti mitmeid kukkumisi. Näiteks meeste teises poolfinaalis kukkusid itaallane Federico Pellegrino ja austerlane Luka Mrkonjic. Norralasel Even Northugil purunes suusakepp."

"See on romurallivõistlus, õhkas Viaplay kommentaator Jussi Eskola."

Soomlastest oli parim Jasmin Kähärä, kes sai naiste võistlusel lõpuks kaheksanda koha.

Naiste finaalis võidutses norralanna Kristine Stavaas Skistad, kes edestas teiseks tulnud rootslannat Jonna Sundlingi vaid 0,13 ning kolmandaks tulnud šveitslannat Nadine Fähndrichi 2,33 sekundiga.

Meeste võitjaks tuli norrakas Johannes Hösflot Kläbo, kes edestas finaalis teise koha teeninud prantslast Lucas Chanavati 2,62 ning kolmanda koha saavutanud kaasmaalast Even Northugi 3,70 sekundiga.

Ainsa eestlasena kvalifikatsioonist edasi pääsenud Karl Sebastian Dremljuga sai oma veerandfinaalis neljanda ning kokkuvõttes igati tubli 18. koha.