Paula Palmiste pälvis BMX-krossi Euroopa karikavõistluste finaaletapil kaks teist kohta

Paula Palmiste
Paula Palmiste — FOTO: TÜASK

Šotimaal Glasgow’s peetavatel jalgratturite maailmameistrivõistlustel võitis Paula Palmiste BMX-krossis oma vanuseklassis kolmanda koha. Finaali pääses omaealiste hulgas veel Luukas Lajal.

Palmiste võitis kolmanda koha G-12 vanuseklassis, kui jäi finaalsõidus alla austraallasele Amelie Reidile ja hollandlasele Charlotte Doddemale. Kokku oli võistlemas 50 kuni 12-aastast tüdrukut.

Eestlastest jõudis veel finaali Luukas Lajal, kes võistles B-15 klassis. Finaalsõidus teenis ta kuuenda koha. Samas vanuseklassis jõudis Sten Tristan Raid välja veerandfinaalideni ja sai 19. koha.

Veerandfinaali jõudis B-13 klassis ka Mattias Laur, kuid kukkumise tõttu sealt enam edasi ei pääsenud. See andis talle 32. koha. Esikolmikusse pääsesid inglane James Clitheroe, ameeriklane CJ Rivera ja šveitslane Jules Kasper.

Jesse Laur jõudis B-10 klassis kaheksandikfinaali, mis andis kokkuvõttes 58. koha. Selle klassi parimad olid hollandlane Sem van Dijken, ameeriklane Cody Young ja prantslane Tom Carbo.

C-15 ehk 15-16-aastaste noormeeste cruiser’ite klassis jõudis Raid veerandfinaali ja sai 22. koha, Luukas Lajal pidi leppima kaheksandikfinaaliga ja 34. tulemusega. Kaksikvõidu pälvisid austraallased Cameron Gatt ja Declan Mcghee, kolmas oli colombialane Isaac Granada Sanchez.