Viljandi HC kindlustas endale poolfinaaliks koduväljaku eelise

Andrei Basarab viskas teisel poolaja alguses neli olulist väravat ja Viljandi võttis SK Tapa üle kindla võidu
Andrei Basarab viskas teisel poolaja alguses neli olulist väravat ja Viljandi võttis SK Tapa üle kindla võidu — FOTO: Marie-Johanna Kippar

Täna peeti Eesti meeste käsipalli meistrivõistluste eelviimase vooru viimane mäng, kui SK Tapa/N.R Energy võõrustas Viljandi HC-d. Kui koduvõistkond on juba kindlalt neljandal kohal ning kohtub poolfinaalis Põlva Servitiga, siis külaliste jaoks oli kohtumine kaalukam, kuna Mistraga võideldi veel põhiturniiri teise koha eest, mis annaks kohamängudeks koduväljaku eelise.

Juba laupäeval Balti liiga finaalturniiril osalevad viljandlased alustasid mängu küll resultatiivselt, kuid siiski oli võõrustajatel alati vastus olemas ja nii tõi Rail Ageni 13. minutile tabloole numbrid 7:7. Mäng jätkus võrdselt, kuid Viljandi mehed suutsid siiski pisukest eduseisu säilitada ning Hendrik Koks viis nad 24. minutil 13:11 ette. Poolaja lõpuminutid kulgesid mulkide kerge domineerimise all ning vaheajale mindi Johannes Pertelsoni värava järel seisult 18:14.

Teine poolaeg jätkus resultatiivselt ja väravaid tuli mõlemalt poolt, kuid võõrustajatel vastastele lähemale saada ei õnnestunud. Andrei Basarabi neli väravat lühikese aja jooksul viisid Viljandi 42. minutiks 24:20 ette. Külalised suutsid oma kaitse lukku panna ning ohtrate kiirrünnakute juhiti kümme minutit enne matši lõppu juba kaheksa tabamusega. Kuigi N.R Energy mehed vähendasid korra veel vahe nelja värava peale, jäi sellest siiski väheks ning Viljandi kindlustas 32:27 võiduga omale meistriliiga põhiturniiri teise koha.

Viljandi resultatiivseimad olid täna Ott Varik seitsme ning Andrei Basarab viie tabamusega. SK Tapa poolelt viskasid Artur Morgenson kuus ning Rail Ageni viis väravat. “Saime täna korralikult pallureid roteerida ning mehed said laialt mänguaega. Hetkel on küll veel vara öelda, palju laupäevaks energiat sisse jäi, seda võid homme uuesti küsida. Vastased katsetasid ühel hetkel ülekaalu mängimist ja selle ajal suutsime meie kaitse pidama saada ning mõned lihtsad väravad visata, seal tõenäoliselt otsustasimegi tänase mängu saatuse. Tulime kahe punkti järgi ning saame sellega ka koju minna,” olid Viljandi HC mängujuhi, Kristo Voika, esimesed kommentaarid pärast matši. Põhiturniiri viimases voorus lähevad järgmisel nädalal veel vastamisi Mistra – HC Tallinn, Põlva Serviti – Viljandi HC, SK Tapa/N.R Energy – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Meistriliiga tabeliseis: 

1. Põlva Serviti (18 võitu, 1 viik, 0 kaotust, 37 punkti)
2. Viljandi HC (12-2-5, 26 p)
3. Mistra (12-0-7, 24 p)
4. SK Tapa/N.R. Energy (9-0-10, 18 p)
5. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (4-1-14, 9 p)
6. HC Tallinn (0-0-19, 0 p).

Meeste käsipalli meistriliiga 19. vooru tulemused:
12.04 19:00 Kalevi Spordihall HC Tallinn – Põlva Serviti 24:33 (11:15)
12.04 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Mistra 27:28 (18:12)
13.04 19:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/N.R. Energy – Viljandi HC 32:27 (14:18)

 

Vahendas, handball.ee