Tapa võttis tähtsa võidu Mella üle

Tapa naiskonda ootab ees kaks tähtsat kohtumist
Tapa naiskonda ootab ees kaks tähtsat kohtumist — FOTO: Marie Johanna Kippar Tapa

Eile kohtusid Eesti naiste käsipalli meistriliigas SK Tapa/Tapa valla SK ja KPK Mella/Tallinna SK. Esimesena mainitu koduplatsil toimunud kohtumises oli just neile kaalul rohkem, kuna kaotuse korral oleks finaalikoht jäänud juba pigem teoreetiliseks võimaluseks.

Mängu alguses panid mõlemad naiskonnad suurema rõhu kaitsele ning rünnakupoolel jäi skoorimine väheseks. Kümnendal minutil tõi Tapa poolelt ääremängija koha tagumise vastu vahetanud Laura Kärner tabloole viiginumbrid 4:4. Kuigi seejärel asus Mella korra ka paari väravaga ette, kuulus poolaja lõpp siiski võõrustajatele, kes agressiivse 5:1 kaitse jõul garderoobi 13:9 edu kaasa võtsid.

Teise poolaja alguses tulid Mella naised Inga Bušina värava järel lähemale, kuid Kadri Einmani tabamus viis perioodi keskpaigas võõrustajad taas 20:17 ette. Külalised jõudsid veel seitse minutit enne lõppu viigini, kuid Tapa suutis siiski viimased hetked kindlama närviga lahendada ja 26:23 võiduga kaks punkti koju jätta.

Tapa resultatiivseimad oli täna Kärner ja Marjette Maie Müntser vastavalt üheksa ja kuue väravaga. Mella poolelt skooris Inga Bušina kuuel korral. “Suutsime täna kaitses hästi esineda ning väravavahid oli müüri taga suureks abiks. Saime palli ilusti liikuma ning lahendasime edukalt kiirrünnakuid. Hoidsime tuju üleval ja ei andnud lõpuni alla ning suutsime väga vajalikud punktid võtta,” kommenteeris Kärner.

Meistriliigas pääsevad pärast kolme naiskonna neljaringilist põhiturniiri kaks parimat finaali. Hetkel juhib Aruküla/Mistra tabelit neljast kohtumisest võetud kuue punktiga, neile järgneb Mella nelja punkti peal ning Tapal on kirjas üks võit.

Eesti naiste käsipalli meistriliiga kohtumised:
13.02 19.00 Aruküla Spordihoone Aruküla/Mistra - SK Tapa/Tapa valla SK 26:23 (10:7)
21.02 19.00 Tapa Spordihoone SK Tapa/Tapa valla SK - KPK Mella/Tallinna SK 26:23 (13:9)