Servitit lahutab meistritiitlist vaid üks võit

Serviti kapten Henri Sillaste ja mängu resultatiivseim Alfred Timmo
Serviti kapten Henri Sillaste ja mängu resultatiivseim Alfred Timmo — FOTO: Laura Plakso/Eesti Käsipalliliit

Meistriliiga finaalseeria jätkus täna Põlvas, kui Põlva Serviti ja Mistra heitlesid 2. võidu nimel. Paari 3. kohtumine lõppes Serviti kindla 31:15 (18:9) võiduga. Sellega läks Serviti 2:1 seeriat juhtima.

Avavärav tuli küll Serviti Stanislav Kholodiukilt, ent Mistra läks Serhii Orlovskyi ja Andris Celminši väravatest ühega juhtima. Väravavahi Eston Varuski tõrjete toel ronis Serviti 8. minuti eel Mistrale järele, kui Tõnis Kase seisuks 4:4 viskas. Uuesti nautis Serviti edumaad 9. minutil, mil Kholodiuk jälle skooris. Hoogu kogunud Põlva klubi kasvatas edu 2 värava peale moment hiljem, kui Jürgen Rooba kiirrünnaku realiseeris. Kohtumise 10. minutiks oli seis 6:5 Serviti kasuks. Ent mõlemat meeskonda hakkasid painama realiseerimisprobleemid – seis 8:7 Servitile püsis 5 minutit kuniks Robin Oberg Servitile 9. värava tõi. Tema järel skoorisid Rooba ja Mathias Rebane, tehes 21. minutil seisuks 11:7. Põlva meeskond jätkas edu kindlustamist, minnes 5 väravaga juhtima. 10 minutit väravata olnud Mistra tuli mängu uuesti 24. minutil, kui skooris Orlovskyi, kes vähendas vahemaa viivuks 4 värava peale. See oli vaid põgus vastulause Serviti domineerimisele, sest juba 27. minutil viis Rooba meeskonna 15:8 ette 2 järjestikuse väravaga. Esimest poolaega jäi lõpetama Rooba 6. värav, mis suurendas Serviti edu seisule 18:9.

Teise poolaja kuulutas avanuks Serviti, kes rebis 4 järjestikuse väravaga vahemaa 13-väravaliseks. Mistra sai oma teise poolaja avavärava kirja 40. minutil, kui käe sai valgeks Aron Leppik. Nii oli seisuks 22:10. Kodumeeskond püsis võidu vormistamise kursil ja kohtumise 50. minutiks oli skoor 28:12. 3. finaalmängu võitis Serviti kindlalt skooriga 31:15.

Võõrustaja Serviti resultatiivseimad olid Jürgen Rooba 6 väravaga ning Mathias Rebane ja Robin Oberg 5 väravaga. Mistra tänased suurimad väravakütid Serhii Orlovskyi ja Andris Celminš jäid 4 värava peale.

“Täna leppisime kokku, et ühtki sentimeetrit ei anna ära. Võrreldes eelmise mänguga oli tänast tahtmist lust vaadata. Liidrid olid ka olemas nagu Oberg, Varusk ja Varul, aga see oli ikkagi meeskonnatöö,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

Mistra ja Serviti kohtuvad uuesti 1. mail, kui võõrustajaks Mistra. Kohtumine on suure kaaluga, sest Servitit lahutab meistritiitlist veel üksainus võit.