Naiste põhiturniiri lõpetasid favoriitide võidud

Reval-Sport/Mella võitis naiste meistrivõistluste põhiturniiri
Reval-Sport/Mella võitis naiste meistrivõistluste põhiturniiri — FOTO: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

Eesti naiste meistrivõistlustel peeti sel nädalal põhiturniiri kaks viimast kohtumist ning lõplikult said selgeks kõik kohamängudel osalejad. Teisipäeval läksid Tapal vastamisi kohalik Tapa valla SK ning Reval-Sport/Mella ja neljapäeval kohtusid HC Tabasalu/Audentes ning Reval-Sport/Kopli. Teoreetiliselt oli Koplil veel võimalus Tapast ettepoole tõusta ning ise play-offi pääseda, kirjutab handball.ee.

Tiitlikaitsja ei vääratanud

Eelmisel hooajal Eesti meistriks tulnud Reval-Sport/Mella alustas kohtumist Tapal paremini ning 13. minutil võeti Anastasija Bušina karistusviskest 7:4 edu. Võõrustajad aga võitlesid end Karina Kuuli väravate abil mängu tagasi ning vaheajale mindi seisul 14:15. Teise poolaja algusest peale aga hakkasid külalised vaikselt eest ära astuma ning 46. minutil tegi Angelika Šalk seisuks 25:18. Kuigi vahe enam suuremaks ei läinud, siis lääne-virulased enam vastastele lähemale ei saanud ning lõpuks tunnistati Mella 26:33 paremust.

Reval-Spordi resultatiivseimad olid õed Anastasija ja Inga Bušina, visates vastavalt kaheksa ja seitse väravat. SK Tapa poolt tabasid Karina Kuul ja Marjette Maie Müntser üheksal ning kuuel korral. Mella võitis seega põhiturniiri ning alustab 12. mail koduväljaku eelisega finaalseeriat Aruküla/Mistra vastu, milles selgub Eesti meister kahe mängu kokkuvõttes. SK Tapa hooaeg jätkub 8. mail algavas pronksiseerias.

Tabasalu Koplit pronksimängudele ei lasknud

Teoreetiliselt oli enne mängu veel võimalus, et Kopli võib Tapa asemel ise proksimängudele pääseda, kui suudetakse Tabasalu alistada. Kodupubliku ees mänginud Audentes siiski ei soovinud sellest midagi kuulda ning jõuvahekord pandi paika juba mängu algusest. Enda tugevuseks saanud kaitse ning sealt tulenevate kiirrünnakute abil lasti vastastel esimene värav visata alles 10. minutil, olles ise selleks hetkes juba tabatud kuuel korral. Edasine oli võõrustajate jaoks vaid vormistamise küsimus ning Hanna Vrageri tõrjete toel juhiti poolajaks juba 18:8. Teisel perioodil võitjas kahtlust ei tekkinud ning Tabasalu naised võtsid kindla 33:18 võidu.

Tabasalu resultatiivseimad olid Laura Kärner kümne ning Gertu Jõhvikas seitsme tabamusega. Kopli poolelt said Alina Simacheva ja Arina Polegina kirja neli väravat. "Tänasel mängul meie jaoks otseselt kaalu ei olnud, kuid proovisime enne pronksimänge Tapaga korraliku esituse teha. Peamine eesmärk oli täna kaitses agressiivselt mängida ja selle abil poolkiiretega kohtumisele tempo peale panna. Üldises plaanis võime mänguga rahule jääda, kuid play-offiks peame kindlasti vähendama lihtvigu. Matšis tahaks esile tõsta meie väravavahti, Hannat, kes postide vahel suurepärase esituse tegi," kommenteeris Tabasalu mängija Kerli Jõks.

Kuna naiste põhiturniiri kaks esimest edenesid otse finaali ning järgmised kaks pronksimängudele, siis jätkub Tabasalu hooaeg 08. mail Tapal, kus alustatakse pronksmedalite pärast võitlemist. Reval-Sport/Kopli jaoks on hooaeg lõppenud.

Naiste meistrivõistluste põhiturniiri lõplik tabeliseis: (mängude arv, võidud, viigid, kaotused, punktid)

1. Reval-Sport/Mella 8 7 0 1 14
2. Aruküla/Mistra 8 6 0 2 12
3. HC Tabasalu/Audentes 8 5 0 3 10
4. SK Tapa/Tapa valla SK 8 1 0 7 2
5. Reval-Sport/Kopli 8 1 0 7 2

Meistriliiga resultatiivsustabel (8 mängus):
Anastasija Bušina (Reval-Sport/Mella) 69 (väravat), Maarja Treiman (Aruküla/Mistra) 60, Alina Simacheva (Reval-Sport/Kopli) 55, Karina Kuul (SK Tapa/ Tapa valla SK) 48, Laura Kärner (HC Tabasalu/Audentes) 46.

Naiste meistrivõistluste põhiturniiri viimased kohtumised:
02.05 17:30 Tapa Spordikeskus SK Tapa/ Tapa valla SK - Reval-Sport/Mella 26:33 (14:15)
04.05 19:30 Tabasalu kooli spordihoone HC Tabasalu/Audentes - Reval-Sport/Kopli

Naiste meistrivõistluste kohamängud:
Pronksimängud
08.05.2023 18:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/Tapa valla SK vs HC Tabasalu/Audentes
15.05.2023 18:00 Tabasalu Gümnaasiumi Spordihoone HC Tabasalu/Audentes vs SK Tapa/Tapa valla SK