Mistra naiskond jäi taas leedukatele alla

Pildil: Mistra ei suutnud ka teisel päeval leedulannadele vastu saada
Pildil: Mistra ei suutnud ka teisel päeval leedulannadele vastu saada — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Sel hooajal esmakordselt loodud naiste käsipalli Balti mere liigas kohtus Mistra täna Leedu tiimiga Cascada - HC Garliava SM. Eile olid eestlased kaotanud Vilniuse Egle-le ning leedulannad võitsid Soome klubi Dicken. Sellel nädalavahetusel toimuvad sarja viimased matšid ning pühapäevaks on selge, kes meistriks tuleb.

Eilses mängus kaitse ning vastaste kiirrünnakutega hätta jäänud Mistra alustas täna paremini ning 9. minutil olid Maarja Treimani värava järel endiselt tablool viiginumbrid 4:4. Siis aga panid Balti liigat juhtivad leedulannad oma tugevuse maksma ning järgmise kaheteistkümne minutiga tehti 9:4 spurt. Eestlased suutsid veel tagasi võidelda ning garderoobi minnes oli nende kaotusseis vaid 12:14.

Teise poolaja alguses aga jäid eestlannad jätta realiseerimisega ning perioodi keskpaigaks suutis Cascada Mante Voskresenskaja värava järel 26:16 edu võtta. Kahjuks Mistral midagi lihtsamaks ei läinud ja lõpuks võtsid Garliava naised kindla 35:21 võidu. Meie poolelt skooris Maarja Treiman 11 korda. Vastastel viskas Martyna Ustilaite üheksa väravat.

“Alustasime mängu hästi ning esimese poolaja suutsime ilusti vastastega sammu pidada. Tegime vähem pallikaotusi ning rünnak sujus. Teise perioodi esimese kuue minutiga tegime aga sama palju tehnilisi vigu, kui esimesel poolajal kokku ning sealt läks mäng käest ära. Vastased said sealt hoo sisse ja jätsid punktid koju,” olid Mistra treeneri, Martin Kalveti, esimesed kommentaarid pärast mängu.

Homme lõpetab Mistra oma debüüthooaja Balti mere liigas järjekordse Leedu klubi vastu, kui rammu katsutakse VMSM Sostines Taurasega.