Käsipalli meistriliiga ei üllatanud! Järjekordsed võidud võtsid Serviti ja Mistra

Kehra pakkus kodus lahingu
Kehra pakkus kodus lahingu — FOTO: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit

Eilsetes käsipalli meistriliiga kohtumistes võidutsesid nii külalised kui võõrustajad. Kodumeeskond Serviti alistas SK Tapa tulemusega 38:28 (21:12). Võõrsil haaras võidu Mistra, kes võitis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit skooriga 34:31 (19:14).

Kehra pakkus dünaamilise etteaste, ent jäi võiduta

Kehra Sergio-Silver Kreegimaa ja Mistra Martin Johannson olid mängu esimesed skoorijad. Kohtumine möödus tasavägiselt: kord oli ees Mistra, siis Kehra ning tihti mängiti ka viigis. 10. minutiks oli seis 6:6. 13. minutil tegi külalisvõistkond spurdi, kui Serhii Orlovskyi, Urmas Rõuk ja Patrick Padjus väravad kirja said ja Mistra 12:8 ette viisid. 25. minutiks oli seis endiselt Mistra kasuks skooriga 15:12. Esimese poolaja võitiski Mistra seisuga 19:14.

Teist poolaega alustas 7-meetri karistusvise, mille realiseeris Mistra Volodymyr Shcherban. Juba kohtumise 37. minutiks oli vahemaa korralikult kasvanud: Mistral oli kirjas 26 väravat, Kehral 17. Dmytro Yankovskyi päästis Kehra 10-väravalisest kaotusseisust, visates skooriks 18:26. Kodumeeskond Kehra hakkas hoogu üles võtma. 45. minutil vähendasid Alvar Soikka ja Kristofer Liedemann kaotusseisu vaid 24:27 peale. 48. minutil viskas Kreegimaa seisuks 26:28. Kehra oli jõudnud viigile lähedale, kuid väravavaht Armis Priskus, Rõuk ja Shcherban hoidsid Mistrat juhtimas. Nii oli 56. minutiks seis 32:28 Mistrale. Lõpuks võttis võidu ikkagi Mistra skooriga 34:31.

Mistra resultatiivseim pallur oli Martin Johannson 9 väravaga. Kehra eest viskas enim väravaid Sergio-Silver Kreegimaa, kelle nimele jäi 7 tabamust. 6 väravat viskas Kristofer Liedemann.

Serviti versus Tapa jäi ühepoolseks

Skoori avas Tapa, kui käe sai valgeks Marcus Rättel. Sellest hoolimata haaras võõrustaja Serviti mänguohjad enda kätte ning 10. minutiks oli seis 9:5 kodumeeskonnale. Kui esimesest poolajast oli pool mängitud, oli skooriks juba 12:7. Kohtumise 25. minutil viskas Karl Markus Kannel seisuks 18:11. Esimest poolaega jäi lõpetama Ilja Kosmiraki värav, ent siiski võitis esimese poole Serviti, seisuks 21:12.

Mängu teises pooles Serviti edumaa aina kasvas. 40. minutiks oli seis 29:18 ja 6 minutit hiljem juba 33:18. Kohtumise 50. minutil näitas skooritabloo numbreid 34:20. Lõpptulemuseks kujunes 38:28.

Serviti üleplatsimeheks osutus Sander Sarapuu 8 väravaga. 6 väravat viskasid Hendrik Varul ja Kermo Saksing. Tapa resultatiivseimad olid Ilja Kosmirak ja Marcus Rättel. Mõlemad viskasid 9 väravat.