Liiga vara jala sirgeks laskmine läks Markus Pajurile paduvihmas peetud võistlusel võidu maksma

Markus Pajur
Markus Pajur — FOTO: Eglė Jasiukaitytė

Prantsusmaal peetud amatöörratturite ühepäevasõidul Prix de Pelussin (105 km) teenis Markus Pajur (EC Saint-Etienne Loire) teise koha.

Pajur jäi paduvihmas peetud võistlusel alla vaid prantslasele Morgann Franconile (Issoire Cyclisme Competition). Kolmanda koha sai Pajuri tiimikaaslane Lorris Gery.

„Plaan oli tiimiga aktiivset sõitu teha ja nii ka läks,“ ütles Pajur. „Kohe stardist läks paugutamiseks ja hoog enam alla ei tulnudki. Kuskil 30 km enne lõppu ründasin tõusul koos tiimikaaslasega ja saime viiemehelise grupiga minema. Koostöö sujus üpris hästi. Lõpus tegin sprindis vea, kui lasin liiga vara jala sirgu ja üks sõitja sai minust mööda. Tegemist polnud kõige olulisema võistlusega, aga on millest õppida.“

Samuti Prantsusmaal toimunud Prix de Serches ühepäevasõidul teenis Mikk Bauer (CC Villeneuve Saint-Germain; +6.26) 28. ja Virgo Mitt (CC Villeneuve Saint-Germain; +8.26) 36. koha. Kodupubliku rõõmuks võidutses Clement Ollivier (CM Aubervilliers 93 – St-Michel-Mavic; 2:48.08).

Hispaanias oli võistlustules Markus Mäeuibo (Equipo Essax), kes sai Bidasoa Itzulia velotuuri kokkuvõttes 53. koha. Eestlane kaotas võitjale Louis Suttonile (AVC Aix-en-Provence) 21 minuti ja 44 sekundiga. 130,2-kilomeetrisel avaetapil sai Mäeuibo 78., 133-kilomeetrisel teisel etapil 12. ja 99,2-kilomeetrisel finaaletapil 59. koha.

Soomes peetud Simo Klimscheffskij’n Muistoajo võistlusel võidutses meeste sõidus Oskar Küüt (Voltas-Tartu 2024 by CCN; 1:20.58), jättes selja taha soomlased Aksel Rantaneni (VlkMTB; +0.00) ja Antti-Jussi Juntuneni (Akilles Green Team; +0.03). Päev varem peetud TS-Kortteliajot-Turku sõidul oli Küüt aga soomlaste Nicolas Grönlundi (Hubo-Remotive Cycling Team; 56.55) ja Jaakko Sillankorva (Akilles Green Team; +0.00) järel kolmas.

Belgias sõidetud Wortegem-Petegemi ühepäevasõidul pälvis Silvia Türkson (Baloise-WB Ladies; +0.07) 50. koha. Võidu nööpis Mariana Valadez (E.J.Dental 2.11.38).