Eesti naiste käsipallikoondis tegi treeningmängus põhjanaabritele tuule alla

Eesti naiste käsipallikoondis kutsub koos EOK-ga valge kaardi päeval oma perekonda ja toetajaid tänama — FOTO: Eesti Käsipalliliit

Käesolevas nädalavahetusel laagerdab Eesti naiste käsipallikoondis kodumaal ja neljapäeval alanud treeningud kulmineeruvad kahe treeningmänguga, kus minnakse vastamisi Soome noortekoondisega. Pea täies koosseisus võitlevad eestlannad siluvad peatreeneri sõnul põhiliselt kokkumängu.

Võrdselt alanud kohtumises tõi Eesti poolt Polina Gorbatsjova 13. minutil tabloole seisuks 7:7. Soomlannad suutsid meiega veel mõned hetked võrdselt heidelda, kuid siis panid vanemad ja kogenumad eestlannad oma paremuse maksma ning poolajaks juhiti õdede Anastasija ja Inga Bušina ühtekokku visatud viie värava toel juba 19:13.

Teine poolaeg oli Eestile juba vormistamise küsimus. Ühtekokku said meie poolt käe valgeks 12 mängijat. Alina Simacheva tegi perioodi keskpaigas seisuks 28:20. Mängu lõppedes võtsid eestlannad kindla 36:24 võidu. Meie resultatiivseimad olid täna Gorbatsjova, Maarja Treiman ja Laura Kärner viie väravaga. Soomlannade poolelt vastas Rootsis palliv Amanda Karen üheksa tabamusega.

“Proovisime täna läbi mängida palju erinevaid kombinatsioone ning hea on tõdeda, et paljud neist ka õnnestusid. Negatiivsema poole pealt tuleb välja tuua tehnilised vead, mille vastased kiiresti ära kasutasid. Seal on ka põhjus, miks soomlannad meile niipalju väravaid viskasid,” sõnas Leedus mängiv Eesti koondis väravavaht Darja Belokurova.

Juba homme kohtuvad samad naiskonnad Arukülas uuesti. Pärast selle nädalavahetuse laagrit kogunevad osad nooremad ja Eestis mängivad naised koos noortekoondistega järgmisel reedel Tapal, kus peetakse järelkasvukoondiste laager.