Discgolfi EMV 2. päeva kokkuvõte

Kaidi Allsalu
Kaidi Allsalu — FOTO: Anar Sillakivi

Eile pildis olnud meeste 40+ divisjonis liider Priit Randes oma mängus järele ei andnud, kuid üleeile Randesega esikohta jaganud Raimo Kimmeli asemele astus kohta jagama Urmas Oja. Mõlema hetkeseis on 10 viset alla par’i. Kimmel hoiab ühe viske kaugusel kolmandat kohta. 

Oja, kes eile mängis -2, tegi täna muljetavaldava -8 tulemuse. Mitte ainult pole see noorte meeste tase, vaid ootamatu tulemus tänastes ilmaoludes, mil sadas hoovihma ja tuult oli üle keskmise. Paduvihma ja äikese tõttu pandi mäng pooleks tunniks ka pausile.

Kergelt hingata Randes oma sõnutsi veel ei saa. “Kaks päeva on veel mängida ja stabiilsus loeb. Tagapool on vahed väikesed ja kindel on asi siis, kui lipp langeb.” 

Meeste avatud divisjonis on eesotsas taaskord lähestikku Mauri Villmann (-15) ja Albert Tamm (-14). Viimati, 2020. aastal uinutas Tamm esimestel päevadel liidrina püsinud Villmanni ja napsas lõpuks tiitli. Kuidas laheneb olukord sel korral, saab olema põnev jälgimine. Villmann on tänavu korjanud mitmeid suurvõistluste võite ja kinnitas, et viimase kolme aastaga on kogemusi hulgaliselt juurde tulnud. “Loodetavasti hoog ei rauge. Emotsioon on hea ja mõtted positiivsed,” lisas ta. Kolmandat kohta jagavad tulemusega -13 Mikk Mõts ja Silver Lätt. 

Kui eile tunnistas Tamm, et rajal vastu võetud otsused olid võibolla poolikud, siis täna oli sabinat vähem, enda mängule keskendumine parem ja visked rohkem lõpuni läbimõeldud. See peegeldus tema sõnul hästi green’ile jõudmise protsendis ning ringi tulemus oli neli viset parem. Kolmandale ringile läheb ta oma mängule keskendunult. “Proovin oma asja teha ja kui keegi teeb midagi paremini, siis see pole minu kontrolli all. Ainuke, mida ma kontrollida saan, on enda otsused, enda visked ja see, millel mu enda fookus on,” rääkis ta.

Naiste soololiidripositsiooni hoiab teise päeva järel Kaidi Allsalu tulemusega +2. Kahe viske kaugusel on eile Allsaluga esikohta jaganud Birgit Vider ning kolm kohta tõusnus Anneli Tõugjas-Männiste. 

Vider osaleb EMV-l teist korda. Eelmisel aastal lõpetas ta enese üllatuseks top kümne sees ning tänavune edu on veelgi üllatavam. Selle kirjutab ta kergejõustiku tautsa arvele. “Vise on alati tugev olnud. Eestkäega sai alustatud, see oli natuke loogilisem minu jaoks, aga täna ma olen domineerivalt ikkagi tagantkäemängija,” rääkis ta. Oma visete ampluaad hindab ta piisavaks, et olla tiitlivõistlusel konkurentsis, kuid tõdeb, et kogemusest võib siin-seal vajaka jääda. 

Tõugjas-Männistel jätkub edukas hooaeg, mille nimel ta on kõvasti tööd teinud. “Ma arvan, et see on hooajaline ettevalmistus. Eelmine aasta ma ei jätnud sügisel pausi sisse ja vaimne ettevalmistus on parem – rajal mitte allaandmine ja et iga vise loeb,” selgitas ta. Siiski tunnistab ta, et saaks veel paremini. “Selline probleemne korv on see eelviimane olnud. Ma maandun sinna liiva sisse ja sealt ei ole väga hea edasi mängida. Kaks päeva ma olen liiva peal libisenud ja tänu sellele on see (järgmine) vise halvasti lõppenud ja ma saan karistada. Homme ma võibolla üldse toimin kuidagi teistmoodi seal.”

Täna on võimalik otseülekandes näha naiste liidergruppi, kus mängivad Allsalu, Tõugjas-Männiste, Vider ja Marianne Must. Ülekanne algab kell 15.15, grupp stardib kell 15.40.