Video: Leok: “Viha on üleval. Ma ei taha niimoodi lõpetada!”

Soolode Rahvuste krossi koondise nädalavahetus USA-s oli tõeliselt must, sest Jörgen-Matthias Talviku sai juba treeningul vigastada ning Tanel Leok katkestas tehniliste probleemide tõttu mõlemad võistlussõidud. Harri Kullas tõi aga sõitudest koju tugeva kaheksanda ja 17nda koha.

Pärast võistlust kommenteeris Tanel Leok: “Paar sirget tsikkel paugutas ja siis, põmm, seisis. Summuti põrus lahti ja murdus, arvasime, et bensiinivoolik läks katki. Liigutasime bensiinipumba juhet, korraks sain tsikli käima ja rajalt ära auto juurde sõita. Panime peale teise bensiinipaagi, panime juhtmestiku kinni, uue summuti, tutvumisringil toimis tsikkel ilusti,” kirjeldas Leok, mida remonti kahe sõidu vahepeal. “Aga teises sõidus sain pool ringi teha ja ikka sama jama – kohe, kui tsikkel kuumaks läks, jäi seisma.” Hetkel ei oska ei tema ega mehaanikud probleemi selgitada, kuigi Leok tunnistab, et tagantjärele tarkusena võinuks teise sõitu minna varutsikliga.

Ta tunnistab, et olukord teeb talle viha, kuna enesetunne on hea, vabatrennis ja kvalifikatsioonis suutis ta hästi ja kiiresti sõita. “Isegi kui mina ja Harri oleksime olnud esimene ja teine, oleksime ikka olnud kokkuvõttes 19ndad, sest Jörgen ei sõitnud, aga ma ise oleksin tahtnud näidata head sõitu. Viha on üleval. Ma ei taha niimoodi lõpetada,” oli ta emotsionaalne ja väljendas soovi Rahvuste krossi karjäärile väärikam punkt panna.