Toivo Asmer: tänan, Saaremaa!

Foto: Pille Russi

Oli tore nädalavahetus, sain osa Saaremaa Rallist, mida seekord juba viiekümne viiendat korda läbi viidi. Vägev algus, kui starti tuleb 163 autot ja 326 võistlejat ning noorte ja andekate tulevikutegijate hulgas sellised vanad rallihundid nagu Margus Murakas ja Urmo Aava, kirjutab uus.autosport.ee.

Tutvusin võistlejate nimekirjaga ja oli selge, et roolikeerajatest võitjasoosikuid oli palju – Robert Virves, Egon Kaur, Ken Torn, Gregor Jeets, Georg Linnamäe, Priit Koik, Kaspar Kasari ja mitmed kiired poisid lisaks neile. Tundsin kaasa kommentaatorile/kuldsuule Kalev Kruusile, kellel ekipaažide tutvustamiseks ja intervjueerimiseks lausa tunde läks. Aga eks Kalev sellise nõudliku ameti ise on valinud!

Saaremaa Rallil on oma eriline sära ja fluidum, mis väljendub nii sõitjate kui organisaatorite ja pealtvaatajate nägudel. Saarlased on külalislahked, nad on kokkuhoidev ja teineteist toetav rahvas, nende naljad ikka ja jälle omamoodi kiiksuga, aga naerda saab südamest.

Suhtlesin paljude võistlejatega enne starti ja kõik olid veendunud, et Saaremaa Rallile tullakse ka järgmistel aastatel. See on märk kvaliteedist ning Saaremaa Ralli organisaatorid eesotsas direktor Villi Pihliga tõestasid taas, et ka tagasihoidliku eelarvega on võimalik targalt asju ajades Eesti suurima võistlejate arvuga ralli korraldada. Aitäh!

Osalejaid oli tulnud 8 riigist, kuid enam oleks oodanud võistlejaid Lätist ja Soomest. Samas tuleb arvestada äreva poliitilise olukorraga ning teadmisega, et tegemist oli ka hooaja viimase ralliga.

Ralli võit üldarvestuses kuulus teenitult rallipaarile Egon Kaur / Silver Simm, kellele kuni viimaste kilomeetriteni andsid ägeda lahingu Saaremaa oma täht Robert Virves koos inglasest tippkaardilugeja Craig Drewga. Õnnitlen kõiki erinevates võistlusklassides esikolmikusse jõudnud rallisõitjaid ning ka kõiki neid, kes oma auto edukalt finišisse tõid.

Suur tänu ja kummardus autoralli EMV suurtoetajale Terminal Oil, kelle nokamütsi on mul nüüd au kanda samaväärselt Saaremaa Ralli logoga suusamütsiga.

Tänan ka kõiki teisi Eesti meistrivõistluste etappide korraldajaid. Otepää taliralli, Sarma ja Rapla ralli, Rally Estonia, Lõuna-Eesti ja Paide ralli korraldajate pingutus ei olnud kindlasti väiksem kui Saaremaa ralli tegijatel ja ühtekokku saimegi vägeva rallihooaja!

Toivo Asmer,
EAL president