Meico Vettik lõpetas Kegumsis EMX250 klassi avasõidu kaheksandana, MXGP klassi kvalifikatsioonis oli parim eestlane Tanel Leok

Tanel Leok
Tanel Leok — FOTO: Riho Vaikmäe - MX Mania

Motokrossi maailmameistrivõistluste kaheksas etapp toimub sellel nädalavahetusel Lätis Kegumsi krossirajal. Lisaks MM-i klassidele on Lätis võistlemas ka EMX250 ja EMX125 klasside sõitjad. Meie tänase parima tulemuse tegi Meico Vettik, kes EMX250 klassi avasõidu kaheksandana lõpetas. MXGP klassis oli parim eestlane üheks nädalavahetuseks MM-sarja naasnud Tanel Leok, kes sai kvalifikatsioonisõidus 18. koha.

EMX250 klassis oli Lätti kohale tulnud 39 sõitjat. Ajasõidus oli meie parimanaks TM tehasemeeskonda kuuluv Meico Vettik, kes sai 13. koha. Ajasõidu viimasel minutil suutis hea ringi kokku panna Martin Michelis (KTM), kes tõusis lõpuks 18. kohale. Kaarel Tilk (Husqvarna) oli kvalifikatsioonis kahekümneseitsmes, Joosep Pärn (GASGAS) kolmekümneteine ja Mikk Martin Lõhmus (Honda) kolmekümneneljas. Parima rinigiaja sõitis välja prantslane Marc Antoine Rossi (KTM), teine oli Kay Karssemakers (Holland, Husqvarna) ja kolmas Ivano Van Erp (Holland, Yamaha).

Täna toimunud esimeses võistlussõidus ebaõnnestus Vettiku start ja esimesele ringile läks ta alles 17. kohal. Esimesel ringil võttis ta kõvasti riske ja see tasus end ära, sest ringi lõpuks oli Meico juba 11. kohale tõusnud. Seejärel suutis Vettik veel mitu möödasõitu teha ning võustluse keskpaigaks oli ta üheksandaks tõusnud. Sõidu teises poole pidas ta kõva lahingu lätlase Mairis Pumpursiga (Yamaha) ja ka sealt õnnestus võitjana välja tulla ning Vettik lõpetas sõidu kaheksandana. Teistel meie sõitjatel punktikohale jõuda ei õnnestunud. Kõige lähemale sellele jõudis Martin Michelis, kes lõpetas sõidu 22. kohal. Punktikoht jäi tal 4 sekundi kaugusele. Kaarel Tilk lõpetas sõidu 24. kohal, Joosep Pärn 29. kohal ja Mikk Martin Lõhmus 32. kohal. Esikoha teenis prantslane Marc Antoine Rossi, teine oli Ivano Van Erp ja kolmas sarja liider Andrea Bonacorsi (Itaalia, Yamaha).

EMX125 klassis oli sõitjaid kohale tulnud nii palju, et moodustada tuli kaks kvalifikatsioonigruppi. Esimesse gruppi kuulus kolm meie sõitjat, nendeks olid Romeo Pikand (GASGAS), Tristen Mardo (Yamaha) ja Jan Marten Paju (KTM). Et põhisõitudesse pääseda tuli tulla 20 kiirema sekka. Ainsana sai sellega hakkama Pikand, kes ajasõidus 15. koha sai. Jan-Marten Paju jäi kahekümnekolmandaks ja Tristen Mardo kahekümneneljandaks. Esimese grupi kiireim oli lätlane Janis Martins Reisulis (Yamaha).

Teises grupis oli samuti kolm meie sõitjat. Ilusa ajasõidu suutis teha Richard Paat (KTM), kes 25 sõitja seas kümnenda koha sai. Tema ees oli sõitjad tihedalt ja seitsmes koht jäi vaid poole sekundi kaugusele. Kvalifikatsioonist pääsesid edasi ka teised meie poisid. Sebastian Leok (Husqvarna) oli neljateistkümnes ja Kaspar Uibu (KTM) kaheksateistkümnes. Grupi kiireim oli prantslane Mathys Valin (GASGAS).

EMX125 klassi avasõidus pääsesid Paat ja Leok stardi järel viimastele punktikohtadele. Paat oli parimana 17. kohal, kuid sõidu keskel ta kukkus ning langes punktikohalt välja. Sõidu lõpus suutis Paat tagasi punktikohale tõusta, kuid viimasel ringil eksis ta taas ja lõpuks tuli leppida 22. kohaga. Kogu sõidu jooksul punktikohal püsinud Leok suutis sõidu lõpus ka mõned möödasõidud teha konkurentidest ning lõpetas sõidu 17. kohal, mis on tema senise karjääri parimaks tulemuseks. Romeo Pikand tuli finishisse 23. kohal ja Kaspar Uibu 35. kohal. Kodurajal näitas võimu sarja liider Janis Martins Reisulis, kes tõusis sõidu keskel esikohale ja läks seejärel teistel ka eest ära. Teisena lõpetas sõidu Valin ja kolmandana Elias Escandell (Hispaania, Fantic).

MXGP klassile olid täna kavas ajasõit ja kvalifikatsioonisõit. Ajasõidus oli meie meestest parim vanameister Tanel Leok (Husqvarna), kes suutis oma viimasel riingil välja sõita 21. ringiaja. Hardi Roosiorg oli ajasõidus kahekümneteine ja Andero Lusbo kahekümneneljas. Parimat aega näitas sarja liider Jorge Prado (Hispaania, GASGAS), teine oli Jeffrey Herlings (Holland, KTM) ja kolmas Ruben Fernadez (Hispaania, Honda).

MXGP klassi kvalifikatsioonisõit algas meie jaoks kahjuks juba kadudega, sest Hardi Roosiorg starti ei tulnud. Sõitu alustas hästi Lusbo, kes pääses stardi järel 16. kohale. Leoki sõidu algus nii hästi ei õnnestunud. Kõigepealt jäi ta stardikurvis toimunud kukkumisse kinni ja seejärel järgmisel ringil ta veel korra ka kukkus. Vanameister suutis sõidu edenedes ennast aga koguda ning püüdis enda ees sõitnud grupi kinni ja ta asus püüdma kohta top 20 sees. Lusbo andis sõidu jooksul mõned kohad ära ja kolm ringi enne lõppu oli ta 18. kohal, Leok oli selleks hetkeks 21. kohal. Viimased ringid tegi Leok aga väga head ta tõusis Lusbo seljataha 19. kohale. Viimasel ringil vahetasid eestlased omavahel mitu korda kohti, kuid lõpuks jäi peale Leok, kes tuli finishisse 18. kohal. Lusbo lõpetas sõidu üheksateistkümnendana. Esikoha eest võitlesid terve sõidu jooksul Herlings ja Prado. Kuigi Prado suutis Herlingsil kogu sõidu seljataga püsida, siis möödumiskohta tal ei tekkunud ja võidu võttis Herlings. Kolmandana lõpetas sõidu Fernadez.

MX2 klassi kvalifikatsioonisõidus oli parim Kay de Wolf (Holland, Husqvarna), teisena lõpetas Roan van de Moosdijk (Holland, Husqvarna) ja kolmandana Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha). Ühtegi eestlast selles klassis ei osale.

Pühapäeval on Kegumsis kavas EMX250 ja EMX125 klasside teised sõidud ning MXGP ja MX2 klasside põhisõidud.