Kutsar ja Tilk võitsid EMV 3. etapi Tihemetsas

Karel Kutsar
Karel Kutsar — FOTO: msport.ee

Tihemetsas Lauri krossirajal toimus täna motokrossi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Öine ja hommikune vihmasadu muutis võistlusrajal äärmiselt raskeks, kuid kõik klassis said oma võistlussõidud peetud. Kärcher MX1 klassis teenis esikoha Karel Kutsar ja MX2 klassis Kaarel Tilk.

Hommikuses ajasõidus pidid sõitjad hakkama saama väga porisel ja raskel rajal, kuna terve hommik kallas vihma. Kärcher MX Open klassis nautis raskeid olusid Gert Krestinov, kes teise aja sõitnud Karel Kutsarit parimal riingil koguni 2,2 sekundiga edestas. Kolmanda aja sõitis välja Tanel Leok, kes Kutsarile omakorda 0,2 sekundiga kaotas.

Esimest võistlussõitu asus stardi järel juhtima Kutsar, talle järgnesid Andero Lusbo, ajasõidu kiireim Krestinov ja Tanel Leok. Kutsar võttis kohe avaringist alatest üles sellise tempo, et teised hakkasid temast maha jääma. Samal ajal läks kõvaks lahinguks teise koha peale Krestinovi ja Lusbo vahel. Valitsev Eesti meister surus kõvasti ja vahepeal ta juba Lusboga küljed kokku, kuid mööda saada ikkagi ei õnnestunud. Mõni hetk hiljem Krestinov kukkus hoopis ning langes kuuendaks. Krestinov sai uuesti liikuma ja tõusis juba viiendale kohale, kuid tema tsikli tagaamort läks katki ning võidu sõita edasi enam ei saanud. Lusbo ei saanud aga kergemalt hingata, sest Leok oli peagi tal seljataga ja üritas sama mida Krestinov. Lusbo suutis pikka aega Leokit enda seljataga hoida, kuid paar ringi enne sõidu lõppu sai Leok ikkagi oma tahtmise. Kindla esikoha teenis Kutsar, teine oli Leok ja kolmas Lusbo.

Teist sõitu asus stardi järel taas juhtima Kutsar, talle järgnesid Krestinov ja Leok. Leok püüdis avaringil Krestinovist kohe mööda saada, kuid see tal ei õnnestunud. Hoopis Krestinov hakkas Kutsari esikohta noolima. Leok jäi sõidu edenedes kahest esimesest natuke maha ja esikoha saatus jäi Krestinovi ja Kutsari otsustada. Näis, et sõit on Kutsari kontrolli all. Ta suutis mõne sekundilist vahet hoida ja esikohta pikalt enda käes hoida. Kaks ringi enne lõppu suutis Krestinov aga endas jõudu leida ning ta püüdis kiirelt Kutsari kinni ning suutis kohe ka mööda sõita. Viimasel ringil tuli Krestinobvil kohta ainult hoida. Kutsar tuli finishisse teisena ja Leok kolmandana. Lusbo lõpetas sõidu neljandana ja Kahro viiendana.

Etapi kokkuvõttes teenis 47 punktiga esikoha Kutsar. Teise koha sai 42 punktiga Leok ja kolmanda koha 38 punktiga Andero Lusbo. Enne viimast etappi hoiab 161 punktiga liidrikohta Leok. Teisel kohal on 159 punktiga Kutsar ja kolmandal kohal 138 punktiga Krestinov.

MX2 klassi ajasõidus oli ülekaalukalt parim Martin Michelis. Teist ringiaega näidanud Kaarel Tilk kaotas Michelisele ringi peale koguni 2,6 sekundiga. Kolmanda aja sõitis välja eelmise etapi parim Joosep Pärn.

MX2 klassi avasõidus võttis stardivõidu Mikk-Martin Lõhmus, kuid peagi oli liidrikoht Michelise käes. Michelis pikalt esikohal olla ei saanud, sest Joosep Pärn suutis teisel ringil temast mööduda. Kahekesi liikusid mehed ka järgnevatel eest ära. Michelis ei olnud võidumõtteid aga maha matnud ja ta surus ennast uuesti Pärnast mööda. Järgmisel ringil Pärn eksis ning kukkus ja langes kolmandale kohale. Teiseks tõusis Tilk, kuid vahe oli selleks hetkeks juba Michelisega sees ja Martin võttis lõpuks kindla esikoha. Tilk tuli finishisse teisena ja Pärn kolmandana. Pärast rasket vigastust ja mitut aastat rajalt eemal olemist tegi oma esimese võistluse Egert Pihlak. Sõit õnnestus tal hästi ja finishisse jõudis ta viiendana.

MX2 klassi teises sõidus võttis stardivõidu Tilk, talle järgnesid avaringi lõpuks Michelis ja Lõhmus. Teisel ringil tõusis aga kolmandale kohale Pärn. Michelis hakkas kohe Tilga liidrikohta noolima ja mõne ringi möödudes õnnestuski tal liidriks tõusta. Tilk ei kavatsenud aga alla anda ning ta võttis Michelisele tuulde. Kahekesi jätsid nad kõik teised kaugele maha ja võitja jäi nende kahe otsustada. Kuni viimase ringini suutis Michelis liider olla, kuid lõpuks sai ikkagi suure töö tulemusena Tilk oma tahtmise ja lõpetas sõidu võitjana. Michelis oli teine ja Pärn kolmas.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Tilk, samade punktidega jäi teiseks Michelis. Kolmas oli etapi kokkuvõttes 40 punktiga Pärn. Sarja kokkuvõttes on esikohal 147 punktiga Tilk, teisel kohal on 141 punktiga Pärn ja kolmandal kohal 95 punktiga soomlane Miska Kumaja.

MX125 klassis oli ajasõidu kiireim lätlane Marcuss Ozolins. Teise aja sõitis välja Gregor Kuusk ja kolmanda Richard Paat. 125 klassi avasõidus jagasid parimad kohad enda vahel kolm lätlast. Pikka aega juhtis sõitu Jekabs Kubulins, kuid lõpuks tõusis võitjaks kehva stardi teinud Marcuss Ozolins. Kubulins lõpetas sõidu teisena ja Raivo Laicans kolmandana. Meie parim oli neljanda koha saanud Romeo Pikand.

Teises sõidus tegi hea alguse Richard Paat, kes sõitu juhtima asus. Ta sai esimeste ringidega järel sisse suure edumaa, kuid seejärel hakkas talle vaikselt lähenema avasõidu võitja Ozolins. Varsti saigi lätlane Paadi kätte ning suutis temast ka üsna kiirelt seejärel mööduda. Ozolins võttis lõpuks sõiduvõidu, Paat lõpetas teisena ja ilusa sõidu teinud Gregor Kuusk kolmandana.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 50 punktiga Ozolinsile, teine oli 40 punktiga Kubulins ja kolmas 35 punktiga Paat. Üldarvestuses on esikohal nüüd 135 punktiga Paat, teisel kohal on 103 punktiga Romeo Pikand ja kolmandal kohal 100 punktiga Sebastian Leok.

85cc klassi ajasõidus mahtus esikolmik 1,6 sekundi sisse. Parima aja sõitis välja Enriko Peilman, teine oli Lucas Leok ja kolmas Travis Leok.

Esimeses sõidus võttis stardivõidu Marten Raud, kuid juba ringi keskel möödus temast Lucas Leok. Lucas oligi selles sõidus justkui teiselt planeedilt. Ta sõitis teistest pidevalt kümme sekundit kiiremaid ringiaegu ja teenis lõpuks esikoha üle minutilise edumaaga. Järgmistele kohtadele käis tihedam heitlus ja poisid tegid raskel rajal kõik sõiduvigu. Lõpuks tõusis teiseks Travis Leok ja kolmandaks Aston Allas.

Teist sõitu asus juhtima taas Lucas Leok, kuid sel korral võttis kohe tema seljataga koha sisse Travis Leok. Kahekesi läksid Leokid järgnevatel kohe eest ära ja ka kolmandal kohal sõitnud Peilman hakkas liidritest maha jääma. Peagi käis Lucase hoog õle jõu ka Travise jaoks ning vahe kahe esimese vahel hakkas suurenema. Lucas sai seejärel sõitu kindlalt kontrollida ning võttis lõpuks taas võidu. Travis Leok lõpetas sõidu teisena ja Peilman kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis 50 punktiga oma esimese 85cc klassi etapivõidu Lucas Leok. Teise koha sai 44 punktiga Travis Leok ja kolmanda koha 36 punktiga Peilman. Kokkuvõttes on 144 punktiga klassi liider Travis Leok, teine on 136 punktiga Lucas Leok ja kolmas 114 punktiga Peilman.

65cc klassis võitis ajasõidu üllatuslikult Rasmus Näär. Teist aega näitas Enri Lustus ja kolmandat Gregor Lootus.65cc klassi avasõidus oli meeletult heas hoos Robin Robert Mooses. Ta asus sõitu stardi järel juhtima ja ega teised teda palju enam sõidu ajal ei näinudki, sest Moosese kiirus oli raskel rajal ülekaalukalt parim. Mooses võttiski lõpuks esikoha poole minutilise edumaaga teise koha ees. Sõidu alguses hoidis teist kohta Theo Kolts, kuid temast möödusid sõidu ajal Enri Lustus ja Gregor Lootus. Lootus tõusis lõpuks teiseks ja Lustus tuli finishisse kolmandana.

Teist sõitu asus juhtima taas Mooses ja sarnaselt avasõidule hakkas ta kohe teistel eest ära minema. Teisel kohal oli Kolts, kes seekord suutis leida hea rütmi ja tagant kedagi mööda enam ei lasknud. Kolts suutis vahepeal ka Moosesele lähemale tulla, kuid esikoha teenis siiski avasõidu võitja. Kolts tuli finishisse teisena ja Lustus kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Mooses, teise koha sai 40 punktiga Kolts ja kolmanda koha 40 punktiga Lustus. Pärast kolme etappi on 128 punktiga uus liider nüüd Mooses, teisel kohal on 125 punktiga Lustus ja kolmandal kohal 123 punktiga Lootus.

Naiste klassi avasõitu asus stardi järel juhtima ajasõidu parim Karleen Randver. Üsna kiirelt möödust temast aga Carita Lomp. Randver üritas terve sõidu Lombil järel püsida ja temast ka mööduda, kuid Lomp sai vahe sisse ja teenis ikkagi esikoha. Randver lõpetas sõidu teisena ja soomlane Noora Uro kolmandana. Teises sõidus oli kindlalt parim Randver, teise koha sai Lomp ja kolmanda koha Uro.

Etapi kokkuvõttes teenis 47 punktiga esikoha Randver, teine oli samade punktidega Lomp ja kolmas 40 punktiga Uro. Naiste klassi liider on 135 punktiga Lomp, Randver on 132 punktiga teisel kohal ja Mooses 103 punktiga kolmandal kohal.

Veteranide klassi avasõitu asus juhtima soomlane Matti Korkeamäki, kuid sõidu keskel langes ta esikolmikust välja. Suurepärast tehnikat ja kiirust näitas rajal aga Toomas Triisa, kes liidrikohale tõustes seda kindlalt enda käes lõpuni hoidis. Pikka aega neljandal kohal olnud Priit Palatu tegi väga tugeva sõidu lõpu ja tõusis teiseks ning kolmandana lõpetas avasõidu vahepeal liider olnud Dmitri Vinogradov.

Teises sõidus pidasid kõva lahnigu esikohale vanad sõbrad Jaanus Koval ja Toomas Triisa. Triisa üritas kogu sõidu jooksul leida kohta möödumiseks ja kuigi ta mitmel korral sai juba kõrvale, siis lõpuks pidi ta ikka Kovali paremust tunnistama, Kolmandana tuli finishisse Vinogradov.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Triisa, teine oli 43 punktiga Koval ja kolmas 40 punktiga Vinogradov. Kokkuvõttes on 135 punktiga liider Vinogradov, teisel kohal on 127 punktiga Palatu ja kolmandal kohal 118 punktiga Korkeamäki.

Viimane etapp sõidetakse septembri alguses Lange krossirajal.