Harri Kullas tegi Ameerikas taas ilusa võistluse

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: msport.ee

AMA motokrossi sarja eelviimane etapp toimus sellel nädalavahetusel Budds Creeki krossirajal. 450 klassis teist nädalavahetust järjest rajal olnud Harri Kullas tuli 12. kohale. Jörgen-Matthias Talviku sai 250 klassis 19. koha.

Ajasõidus 15. koha saanud Kullasel ebaõnnestus esimese võistlussõidu start täielikult ja esimesse kurvi jõudis ta viimaste seas. Esimese ringiga suutis Kullas tõusta punktikoha piirile. Sõidu jooksul parandas Harri pidevalt positsiooni ning lõpuks tõusis ta 12. kohale. Alistamatult jätkas Jett Lawrence. Ka tema start ei olnud kõige parem ja sõiduvõidu nimel tuli tal kõvasti pingutada, kuid rajal oli ta taas kõige kiirem ning hulga möödasõite teinud Jett lõpetas sõidu taas esimesena. Teise koha sai Jason Anderson ja kolmanda koha Dylan Ferrandis.

Teises sõidus tegi Kullas palju parema stardi avakurvi järel oli ta esikümnes. Esimese ringiga andis ta mõned kohad aga ära ning langes esikümnest välja. Enamuse sõidust oli Kullas esikümne seljataga ning finishisse jõudiski ta taas kaheteistkümnendana. Sõitu asus stardi järel juhtima Lawrence ja ainsana suutis temaga sammu pidada Chase Sexton. Viimastel ringidel üritas Sexton kõvasti, kuid Lawrence jätkas oma võiduseeriat. Kolmandana tuli finishisse Aaron Plessinger.

Etapi kokkuvõttes tuli Kullas 18 punktiga 12. kohale. Etapivõidu teenis 50 punktiga Lawrence, teise koha sai 38 punktiga Plessinger ja kolmanda koha 38 punktiga Anderson. Vaid kahel etapil osalenud Kullas tõusis üldarvestuses 46 punktiga 20. kohale. Tiitli kindlustanud Lawrencil on koos maksimaalsed 500 punkti. Teisel kohal on 379 punktiga Ferrandis ja kolmandal kohal 350 punktiga Plessinger.

250 klassis sai Jörgen-Matthias Talviku ajasõidus 17. koha. Esimene võistlussõit aga ei läinud Talvikul kuigi hästi ja tal tuli leppida alles 24. kohaga. Sõiduvõidu võttis Justin Cooper, teine oli Hunter Lawrence ja kolmas Jalek Swoll.

Teises sõidus tegi Talviku väga hea stardi ja ta pääses seitsmendale kohale. Pikka aega suutis meie mees esikümnes sõita, kuid sõidu keskel Talviku väsis ja hakkas kohti kaotama. Finishisse jõudis ta lõpuks 17. kohal. Esikoha teenis Lawrence, teine oli Cooper ja kolmas Jo Shimoda.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 4 punktiga 19. kohale. Esikoha sai 47 punktiga Lawrence, teine oli samade punktidega Cooper ja kolmas 34 punktiga Shimoda. Üldkokkuvõttes on Lawrence´i edu Cooperi ees enne viimast etappi 22 punkti.

Viimane etapp sõidetakse järgmisen nädalavahetusel Ironmani krossirajal. Võistlustules on seal ka Kullas ja Talviku.