Korvpalli Euroliiga kolmapäevaste veerandfinaalide eelvaade

Kell 21.15 (TV3 Sport) Müncheni Bayern võõrustab seeria kolmandas mängus Barcelonat. Seeria teise mängu võitis Bayern võõral väljakul koguni 90:75. Põhimõtteliselt kontrollis Bayern kogu kohtumist. Saklased said teisel veerandajal juhtima juba 35:20. Nende mänguvankrit vedasid De Shaun Thomas, Ognjen Jaramaz ja Andreas Opst. Nad viskasid kokku 51 punkti. Barcelona paistis olevat mängul suhtumisega küll see võit tuleb iseenesest. Teisel poolajal alustati tagaajamist ning jõuti 5 punkti kaugusele, kuid mitte enamat. Väga otsustav hetk oli kolmanda veerandi lõpp, kui Obst tabas 20 sekundiga 2 kolmest, kusjuures need olid tingitud Barcelona enda lohakusest. Vahe paisus 11-punktiliseks ning viimasel veerandajal ei jõudnud Barcelona lähemale kui 7 punkti. Silma hakkas Bayerni tagamängijate võime õigel hetkel teravust luua ja seeläbi vabaviskeid teenida. Barcelona peab võitmiseks end füüsiliselt kaitses rohkem kehtestama-tegema haiget. Nad võiks proovida rohkem palliga mängijale kahekesi peale minna, eriti kui Bayerni poolelt on palliga toimetamas Zan Mark Sisko. Ta ei tundu surve all kõige osavam mängija olevat, kipub kergesti paanikasse sattuma ja pallikaotusi tegema.

Kell 21:45 (TV3 Sport) AS Monaco võõrustab Pireause Olympiakost. Seeria teises mängu võitis AS Monaco poolaja 40:28. Kusjuures teisel veerandajal tehti 21:0 spurt. Monaco kaitsesurve oli spurdi ajal erakordselt tugev. Teisel poolajal jätkus Monaco domineerimine ning lõpuks võideti kohtumine 96:72. Võitjate parimana tõi teisel poolajal hoogu läinud Mike James 23 punkti, Dwayne Bacon lisas 17 siIma. Kaotajate parimana viskas Sasha Vezenkov 14 punkti. Skoor näitab, et eeskätt ei kannatanud kriitikat Kreeka klubi kaitsemäng. Eriti suur oli kahe meeskonna erinevus kolmeste tabavuses. Kodumeeskond tabas kolmeseid 30/10 ning külalismeeskond 26/13. Ühtlasi kaotas Olympiakos nüüd koduväljaku eelise.