Tallinna tuur viis EM-i võidukarika raadiostuudiosse, telepurki, toetajate juurde ja rahvale imetlemiseks

Foto: Siim Semiskar

 

Mai kuu alguses, täpsemalt 5.-7. mail oli Eestis tänavuse korvpalli EM-finaalturniiri võidukarikas. Trophy Tour 2022 nimelise ürituse raames rändab EM-i võidukarikas koos võistluste maskoti Bounce’iga läbi peaaegu kõik EM-finaalturniiril osalevad riigid ning Tallinn oli trofeele kolmandaks peatuspaigaks.

Trophy Tour’i korraldab FIBA poolt tänavu meie oma mees Janar Soo, kes viiski nendel päevadel EM-i võidukarika tuurile mõnede Eesti korvpalli suurtoetajate juurde, kohalike vaatamisväärsuste juurde fotosessioonile, rahva sekka ning ka telepurki ja raadioaparaadi sisse.

Neljapäeva hommikul alustas karikas oma teekonda Škoda esindusest, kus transpordivahendiks anti kasutada elektriauto Skoda Enyaq. Esimeseks ülesandeks oli teha fotosessioon kohalike vaatamisväärsuste juures ning välja sai valitud Vabaduse väljak, Raekoja plats, mõned Vanalinna kangialused ja munakivitänavad ning vaateplatvorm Toompeal.

Ilupildid ning esimesed rahvahulkadega suhtlemised tehtud, sõitis karikas edasi G4S-i kontorisse, kus üheks võõrustajaks oli ka Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu. Edasi viis sõit Suur-Karja tänavale, kus püüdsime veerand tunniks kinni Eesti kultuuriministri Tiit Teriku, et temalegi anda üle mõned FIBA poolt saadetud meened ning paluda tal karikaga fotojäädvustuse tarbeks poseerida.

Seejärel läks karikas mõneks tunniks Ülemiste Keskuse Sportlandi poodi rahvale vaatamiseks ning päeva lõpetasime TV3 telestuudios, kus meid võõrustasid 7 Uudised. Millest stuudios räägiti saada vaadata SIIT!

Reede hommikuks oli EM-i võidukarikas telepurgist tunginud raadiolainetesse, kui kella üheksa paiku oli trofee kenasti koha sisse võtnud Star FM-i hommikuprogrammi tegijate vahel laual. Kui paarkümmend minutit korvpallijuttu septembris toimuvast EM-finaalturniirist ja Eesti koondisest sai veeretatud, siis ootas ees Eesti meeste korvpallikoondise peasponsor Utilitas.

Reedene viimane võidutrofee peatuskoht oli Tallinna esitluskeskuses toimunud Paf Eesti korvpalli meistriliiga poolfinaalide eelne pressikonverents, kus trofeed said imetleda nelja veel konkurentsi jäänud Eesti korvpalliklubi treenerid ja mängijad ning kohale tulnud ajakirjanikud.

Viimast korda käis karikas Tallinnas rahva ees aga laupäeva õhtul, kui huvilised said seda vaadata ja trofeega pilti teha Kalevi Spordihallis toimunud BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadama poolfinaalseeria avakohtumisel.

Meelolukat pildigaleriid saab vaadata SIIT!

EM-i võidukarikas jätkab oma Euroopa turneed 17.-19. mail Poolas. Trophy Tour lõpeb vahetult enne EM-finaalturniiri algust, kui viimasteks peatuskohtadeks on päris augusti lõpus Pariis ja München.

Kui tahad Eesti korvpallifännidega Itaalias ühineda, siis täpsema info leiad sellelt erilehelt:

https://eurobasket22.basket.ee