Pokk lõpetas Poolas hooaja, Asi ja Teder kukkusid konkurentsist ookeani taga

Anna Gret Asi
Anna Gret Asi — FOTO: nsouthardmedia (Anna Gret Asi Instagram)

Euroopa liigades mängivad Eesti naiskorvpallurid pidid eelmisel nädalal kõik alla neelama mõru pilli, kui võidurõõmu tunda ei õnnestunud kellelgi.

Ühel meie koondise liidritest sai hooaeg ka läbi. Mõlemad USA üliõpilasliigas NCAA finaalturniirile jõudnud eestlannad tegid individuaalselt head esitused, kuid pidid samuti vastaste paremust tunnistama, kirjutab basket.ee.

Poolas pidid Mailis Pokk ja põhiturniiri kolmandana lõpetanud Poznan (12-8) tunnistama ka veerandfinaalseeria kolmandas mängus kuuendana asetatud Sosnowieci (11-9) paremust ning sellega langeti edasisest konkurentsist. Sosnowieci võidunumbrid olid 73:68.

Avaviisikus platsile pääsenud Pokk tõi 32 mänguminutiga 6 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 0/3), 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ning langes 5 isikliku veaga pingile.

Poznani resultatiivseimad olid vastavalt 16 punkti ja 8 lauapalli ning 16 punkti ja 7 korvisöötu kogunud Agnieszka Skobel ja Alecia Sutton, Maya Dodson lisas 15 silma ja 5 lauapalli.

Lauavõitluse lausa 52-28 (ründelauad 16-5) võitnud ja kõigest kuue naisega matši ära mänginud Sosnowieci eest kogus Jessica January 28 punkti ja 14 lauapalli, Batabe Zempare lisas 19 silma ja 20 lauapalli (neist 8 ründelauas), Quinn Urbaniak-Dornstauder tõi 14 punkti ja 10 lauapalli ning Miroslava Mistinova-Prazenicova panustas 12 punktiga.

Seejuures lõppesid kõik veerandfinaalid seisudega 3-0, kuigi põhiturniiri tabel oli kohtadele 3.-9. väga tihe. Poolfinaalides lähevad vastamisi põhiturniiri võitja Gorzow Wielkopolski ja neljas asetus Lublin ning teisel tabelipoolel on Sosnowieci vastaseks põhiturniiri teisena lõpetanud Polkowice.

Pärast Prantsusmaa esiliigast lahkumist poole hooaja pealt Poola liigasse siirdunud Pokk jõudis Poznani eest teha üheksa mängu ning kogus keskmiselt 32,4 minutiga 13,4 punkti, 6,1 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Kolmepunktiviskeid tabas eestlanna 43,2-protsendiliselt ja tema üldine visketabavus oli 56,5%.

---

Prantsusmaa esiliigas pidid Maaja Bratka ja Champagne Basket (10-9) tunnistama lähirivaali Aulnoye (10-9) 63:51 paremust.

Avaviisiklasest eestlanna kogus 25 minutiga 10 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4), 4 lauapalli, 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Champagne Basketi resultatiivseimana viskas Stepha M'Baye 16 punkti ja hankis 7 lauapalli, Evita Herminjard panustas 3 punkti kõrval 7 resultatiivse sööduga.

Võitjate poolel tegid mängu peamiselt kaks naist, kui Meiya Tirera tõi 20 punkti ja 9 lauapalli ning Mariama Daramy arvele jäi 18 silma ning lausa 8 vaheltlõiget.

Prantsusmaa naiste esiliigas jääb põhiturniiri lõpuni veel kolm vooru ning 12-st tiimist pääseb play-off'i kaheksa. Tabel on ülimalt tihe, kui kohad 4.-10. on vaid kahe võidu sees. Champagne Basket on hetkel 6. real.

---

Islandi naiste kõrgliigas tunnistasid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (1-25) taas vastaste ülekaalu, kui liiga liidrile Keflavikule (23-3) kaotati 42:87.

Tavapäraselt avaviisikus alustanud Üpruse arvele jäi 12 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 0/4, vabavisked 6/7), 7 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

IR-i poolel paistsid silma veel 8 punkti ja 10 lauapalli kogunud Nina Kristjansdottir ning 7 silma ja 13 lauapalli kirja saanud Margret Blondal. Võitjate poolel kogusid Birna Benonysdottir ja Emelia Gunnarsdottir 17 punkti ning Anna Svansdottir lisas 15 silma.

Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel kaks vooru ning kaheksast naiskonnast neli, kes jätkavad play-off'is, on tänaseks juba mõnda aeg olnud selged.

---

Naiste NCAA finaalturniiri esimeses ringis kaotas oma divisjonis kaheksanda asetusega Anna Gret Asi kodunaiskond Oklahoma State Cowgirls 61:62 üheksanda paigutusega Miami Hurricanesile. Oklahoma State võitis avapoolaja 17 punktiga 37:20, kuid suur mõõn teisel poolajal lubas vastastel järele tulla ja mööda minna. 5,3 sekundit enne lõppu tabas Asi veel ühe kolmese, mis tõi Oklahoma State'i ühe punkti kaugusele, kuid see jäi ka mängu viimaseks korviks. Indiana ülikooli spordihallis toimunud mängu jälgis ligemale 14 000 silmapaari.

Pingilt sekkunud ning 22 minutit mänginud Asi viskas võistkonna parimana 16 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 4/6), võttis 2 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Lisaks kogunes eestlanna arvele üks pallikaotus ja 2 viga.

Kogu hooaja peale teenis Oklahoma State 21 võitu ja 12 kaotust.

Kahe hooaja vahel Arizonast Oklahoma State'i siirdunud Asi on praeguseks seal esile tõusnud. Oma teisel ülikooliaastal kogus 21-aastane eestlanna 31 kohtumisega keskmiselt 17 minutit mänguaega, 7,2 punkti, 1,8 lauapalli, 2,1 resultatiivset söötu, 0,5 vaheltlõiget ja 0,1 kulpi.

Samas divisjonis pidi avaringi kaotusega leppima ka Johanna Eliise Teder, kelle naiskond Washington State Cougars (5. asetus) jäi 63:74 alla Florida Gulf Coast Eaglesile (12. asetus). Mäng toimus Villanova ülikooli spordihallis.

36 minutit - omadest kõige kauem - mänginud Teder oli 11 punktiga (kahesed 1/1, kolmesed 3/5) tiimi paremuselt teine korvikütt. Lisaks võttis ta 2 kaks lauapalli ja andis sama palju resultatiivseid sööte, kuid tegi ka 3 viga.

23-aastane Teder on mänginud ülikoolikorvpalli neli hooaega, neist kolm Washington State'is, kus kuulub põhitegijate hulka. Eestlanna kuulus lõppenud hooajal Washington State'i algkoosseisu kõigis 34 kohtumises, mängides keskmiselt 26,8 minutit, visates 7,9 punkti, võttes 2 lauapalli, andes 2,6 resultatiivset söötu, tehes ühe vaheltlõike ja blokeerides 0,1 viset.

Kogu hooaja saldoks jäi Washington State'il 23 võitu ja 11 kaotust.

Naiste turniiri ehk WNIT turniiri (Women’s National Invitation Tournament) avaringis alistas Anete Elisabeth Adleri naiskond Rhode Island Rams koduhallis Boston University Terriersi 46:40. Adler kohtumises kaasa ei teinud.

NCAA-s debüüthooaega tegev 19-aastane Adler on tänavu Rhode Islandi eest väljakul käinud vaid üheksas kohtumises ning kogunud keskmiselt 4,9 minutiga 1,8 punkti, 0,8 lauapalli, 0,3 korvisöötu, 0,1 vaheltlõiget ja 0,2 blokki.

Rhode Island on nüüd kogu hooaja peale võitnud 31-st mängust 25. Järgmises ringis võõrustatakse Richmondi naiskonda.

Marie Anette Sepa naiskonna Albany Great Danesi teekond WNIT turniiril lõppes esimeses ringis, kui võõrsil jäädi alla UMass Minutewomenile 48:73.

Sepp sai väljakule kohtumise viimaseks minutiks, kuid ühtegi statistilist märget kirja ei saanud.

Oma NCAA debüüthooajal pidi 20-aastane eestlanna leppima marginaalse rolliga. Lõppenud hooajal mängis Sepp Albany eest 17 kohtumises keskmiselt vaid 3,9 minutit, tuues 0,6 punkti, 0,5 lauapalli, 0,2 korvisöötu ja 0,2 vaheltlõiget.

Terve hooaja jooksul sai Albany 22 võitu ja 12 kaotust.