NBA play-in formaadi miniturniir – mis see on ja kes mängivad?

3sport

2020-2021 NBA põhiturniir sai pühapäeva tormilise lõpuga ametlikult läbi. Kõik meeskonnad on mänginud käesolevale hooajale unikaalselt 72 mängu (tavaliselt 82) läbi, aga see pole veel kõik! 

Tuleb veel selgeks teha mõlemas konverentsis, kes saab 8. ja 7. koha, et minna vastu vastavalt esimese ja teise asetusega meeskondadele. Lääne tipus ootavad Utah Jazz ja Phoenix Suns, idas Philadelphia 76ers ja Brooklyn Nets. Top 6 meeskondadel on puhkenädal.

Meeskondadel, kes said 7.-10. koha, on puhkusest asi kaugel ja tuleb mängida nn. play-in miniturniiri, mis algselt loodi 2019-2020 hooaja päästmiseks. Kokku 8 klubi mängivad üksteise vahel läbi 6 mängu, et selgitada lõplikud
playoffi saajad. Toona oli seda hädasti vaja, kuna maakera spordi keeras täiesti lukku üks mitte tutvustamist vajav pandeemia.

Sümboolseks liiga lukku keerjaks muidugi sai Rudy Gobert, kes kuulsalt otsustas kõiki pressikovenrentsi mikrofone üle puudutada, kui küsiti väljakutsuvalt tema arvamust kogu selle viiruse temaatika kohta. Irooniahuumoriga nõudsid fännid Gobertile selle eest parima kaitsemängija (DPOY) tiitlit terve liiga blokeerimise eest, aga lõpuks võttis selle ikkagi Kreeka kossujumal, kahekordne MVP Giannis Antetokounmpo.

Play-in miniturniir osutus aga väga põnevaks formaadiks pealtvaatajatele, kuna on mitmeid otsustavaid mänge. Lisaks nägid NBA ninad ja kõikide meeskondade omanikud (Board of Governers), et rohkem meeskondi mängib nüüd tulemuse peale ja sellest võidavad kõik.

„Tankimist“ ehk paremate noormängijate valikute peale panustamist läbi kaotamise on seega tiimide seas vähem, mis omakorda võiks aidata kaasa ka vaatajanumbritele. Seetõttu näeme formaati ka sellel aastal ja hetkel näib, et nii hakkab olema ka tulevikus. Tõsi, kuna uuele süsteemile on ka omajagu kriitikuid suurte staaride seas (LeBron James, Luka Doncic), siis viimane sõna jääb siin mängijatele.

Play-in mängud:
IDA
1. Charlotte Hornets (10) : Indiana Pacers (9) – TV3Sport2 19. mai kell 1.30
2. Washington Wizards (8) : Boston Celtics (7) – TV3Sport 19. mai kell 4.00

LÄÄS
3. San Antonio Spurs (10) : Memphis Grizzlies (9) – TV3Sport2 20. mai kell 2.30
4. Golden State Warriors (8) : Los Angeles Lakers (7) – TV3Sport 20. mai kell 5.00

Otsustavad mängud:
Nr. 1 mängu võitja : Nr. 2 mängu kaotaja – TV3Sport 21. mai kell 3.00
Nr. 3 mängu võitja : Nr. 4 mängu kaotaja – täpsustamisel, aga toimub ilmselt 22. mai varahommikul meie aja järgi.

Kommentaarid puuduvad