Henri Drell hiilgas ookeani taga kaksikduublitega, Lips on Itaalias korralikult alustanud

Henri Drell
Henri Drell — FOTO: kamilkrzaczynskiphotography

Eesti korvpallurid näitasid möödunud nädalal oma oskuseid erinevates Euroopa ja USA liigades.

Kõige paremaid esitusi näitas Henri Drell, kes sai NBA G Liigas kolme kohtumisega kirja kaks kaksikduublit. Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia teenis võidu nii Euroliigas kui ka koduliigas, Kristian Kullamäe tegi Madridi Reali vastu korraliku mängu ja Kerr Kriisa aitas West Virginia võiduni NCAA tippmeeskonna üle. Kaspar Treieri ja Matthias Tassi koduklubide teekonnad Meistrite liigas aga katkesid.

HISPAANIA, ACB

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia (12-10) sai neljapäeval toimunud Euroliigas kohtumises magusa ühepunktilise võidu, kui võõrsil saadi 91:90 jagu Serbia meistrist Crvena zvezdast (9-13). Eestlaste mänguaeg jäi paraku napiks. Kotsar mängis 7 minutit, viskas 4 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 2/2), võttis ühe lauapalli ja tegi ühe vea. Raieste 4 minutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1), tema arvele jäi üks lauapall ja üks pallikaotus.

Baskonia (11-8) oli võidukas ka Hispaania kõrgliigas, alistades pühapäeval koduväljakul Andorra (7-12) 108:95. Kotsar oli platsil 18 minutit ning kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 3/3), 3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja 2 viga. 6 minutit mänguaega saanud Raieste viskas meeskonna kasuks 2 punkti (kahesed 1/1) ning tegi 2 isiklikku viga.

Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao (7-12) kaotas pühapäeval Hispaania kõrgliigas võõrsil tabeliliidrile Madridi Realile (17-2) 80:95. Kullamäe sai mänguaega 23 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 12 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 2/3). Lisaks sai ta kirja 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 4 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ning 2 viga.

Granadast (6-13) lahkuv Artur Konontšuk pidas pühapäeval oma viimase mängu klubi särgis, kui Hispaania kõrgliigas kaotati kodus valitsevale meistrile Barcelonale (13-6) kindlalt 61:94. Konontšuk sai väljakul olla 12 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kolmesed 0/1). Tema arvele kogunes üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja üks viga.

ITAALIA, SERIE A

Itaalia kõrgliigas sai Joonas Riismaa koduklubi Brindisi (3-14) eelmisel nädalal kaks kaotust. Möödunud esmaspäeval jäädi võõrsil kindlalt 76:103 alla Bologna Virtusele (12-5). Riismaa pääses Euroliiga klubi vastu platsile 5 minutiks, kuid ühtegi statistilist näitajat kirja ei saanud. Pühapäeval võõrustati Napolit (11-6), kellele kaotati 77:80. Riismaa seekord väljakule ei pääsenud.

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo kaotas kolmapäeval FIBA Meistrite liiga play-in seeria otsustavas kolmandas kohtumises võõrsil 77:93 Prantsusmaa meeskonnale Cholet'le ja langes mängudega 1-2 edasisest konkurentsist. Treier kohtumises kaasa ei teinud.

Pühapäeval sai Sassari (7-10) kaotuse kirja ka koduses liigas, kui võõrsil jäädi 70:77 alla Trevisole (5-12). Treier taas platsil ei käinud.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Matthias Tassi koduklubi Oostende kaotas teisipäeval FIBA Meistrite liiga play-in seeria otsustava kolmanda kohtumise Iisraeli klubile Holoni Hapoelile 72:78 ning kogu seeria 1-2. Iisraelis valitseva ohtliku olukorra tõttu peeti Hapoeli kodumäng neutraalsel pinnal Ungaris Szombathelys. Tass viskas 30 minutiga 8 punkti (kahesed 4/6), võttis maha 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris ühe viske. Kahjuks patustas ta ka 3 pallikaotuse ja 4 isikliku veaga.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi Wloclaweki Anwil (16-2) jätkab Poola kõrgliigas liidrikohal. Laupäeval mängiti võõrsil Dabrowa Gornicza (10-8) üle 87:84. Jõesaar kogus 21 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/3, vabavisked 0/1), 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe vaheltlõike, kuid tegi ka 3 viga.

HISPAANIA, LEB GOLD

Hispaania esiliigas lõpetas Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo (13-5) neljamängulise kaotusteseeria, kui alistas pühapäeval võõrsil tabeli punase laterna Clavijo (3-15) 79:62. Vene sai mänguaega 23 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/1), hankis ühe lauapalli ja andis 2 tulemuslikku söötu. Lisaks tegi ta 2 pallikaotust ja 2 viga.

Jaan Puideti leivaisa Valladolidi Real (11-7) pidi aga Hispaania esiliigas vastu võtma kaotuse, kui laupäeval jäädi kodus alla Alicantele (11-7) 69:84. Puidet tõi 23 minutiga 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/1), hankis 3 lauapalli, jagas meeskonna parimana 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Lisaks patustas eestlane 2 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia esiliigas sai kindla kaotuse Karl Markus Poomi tööandja Rieti Real Sebastiani (12-8), jäädes pühapäeval kodus alla Cantule (15-5) 74:96. 12 minutiks platsile saanud Poomi arvele jäi 4 punkti (kahesed 2/3), 3 lauapalli ja üks korvisööt, samuti tegi ta 2 isiklikku viga.

Pühapäeval sai Itaalia esiliigas kaotuse kirja ka Mait Petersoni meeskond Agrigento (5-15), kes jäi kodusaalis 62:80 alla Vigevanole (8-12). Agrigentole oli see juba viies kaotus järjest. Peterson sai 8 minutiga kirja 2 punkti (kahesed 1/1), veel korjas ta 2 lauapalli ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Itaalia esiliigas jäi mänguajata Gregor Kuuba, kelle tööandja Cento (8-12) alistas pühapäeval kodusaalis oma divisjoni liidri Bologna Fortitudo (16-4) 61:57.

KREEKA, ELITE LEAGUE

Sten Soku koduklubi Thessaloniki Iraklis (9-8) jäi laupäeval Kreeka esiliigas võõrsil alla Papagoule (9-8) 69:75. Sokk viibis väljakul 25 minutit, mille jooksul viskas 3 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2), jagas 4 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike, kaotas korra palli ning teenis 3 isiklikku viga.

ITAALIA, SERIE B NAZIONALE

Karl Johan Lipsu koduklubi Chieti (11-8) sai Itaalia tugevuselt kolmandas liigas pühapäeval kirja kaotuse, kui võõrsil jäädi 73:80 alla Jesile (12-7). 37 minutit - omadest kõige kauem - mänginud Lips viskas üleplatsimehena 26 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 5/6, vabavisked 7/7), hankis kohtumise edukaimana 9 lauapalli, andis 2 tulemuslikku söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

USA, NBA G LEAGUE

Henri Drelli kodumeeskond Windy City Bullsi (2-8) pidas eelmisel nädalal NBA G Liigas kolm kodumängu. Esmalt kohtuti esmaspäeval Delaware Blue Coatsiga (5-4), kes alistati lisaajal 115:113. Drell sai võidumängus kirja kaksikduubli, kui viskas 36 mänguminutiga 12 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 0/1, vabavisked 2/4) ja võttis 12 lauapalli. Eestlase arvele jäi ka 3 kolm resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 4 viga.

Reedeses mängus jäädi alla Long Island Netsile (7-4) 115:121. Drell oli 22 punktiga meeskonna resultatiivseim (kahesed 7/11, kolmesed 1/3, vabavisked 3/4) ja hankis kohtumise edukaimana 12 lauapalli. Lisaks jagas ta 31 minutiga 4 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget, blokeeris 2 vastaste pealeviset, kaotas 3 korral palli ning teenis 4 isiklikku viga.

Päev hiljem kaotati samale vastasele 112:123. Drell oli Bullsi paremuselt teine skooritegija, kogudes 34 mänguminutiga 18 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 3/7, vabavisked 2/2). Lisaks jäi tema arvele 5 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, 2 blokeeritud viset, 5 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

USA, NCAA

USA korvpalli üliõpilasliigas NCAA sai Kerr Kriisa koduülikool West Virginia (7-11) ühe kaotuse ja ühe võidu. Kolmapäeval jäädi võõrsil 63:77 alla Oklahomale (15-3). Kriisa kogus 27 minutiga isiklikku kontosse 4 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/4, vabavisked 2/2), 2 lauapalli ja meeskonna parimana 4 resultatiivset söötu, kuid patustas ka 4 pallikaotusega ja tegi 4 viga.

Laupäeval saadi kodus magus 91:85 võit NCAA tippude hulka kuuluva Kansase (15-3) üle. Kriisa panustas 26 minutiga West Virginia võitu 15 punkti, olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt (kahesed 1/2, kolmesed 3/4, vabavisked 4/4). Lisaks kogunes tema arvele 3 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 6 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Johannes Kirsipuu kodumeeskond Central Arkansas (7-14) pidas USA üliõpilasliigas kaks kohtumist võõrsil. Esmalt kohtuti neljapäeval Lipscombiga (12-8), kelle üle võeti 96:86 võit. Kirsipuu nimele jäi 23 minutiga 5 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), üks lauapall, 4 korvisöötu, 3 pallikaotust ja 3 viga.

Laupäeval aga kaotati kindlalt 71:94 Austin Peayle (10-10). 18 minutit mänginud Kirsipuu viskas 6 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/2, vabavisked 1/1), võttis maha 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, patustas 4 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

Kaspar Sepp ja tema meeskond Valparaiso (6-13) teenisid USA üliõpilasliigas lõppenud nädalal ühe kaotuse ja ühe võidu. Kolmapäeval jäädi võõrsil 75:78 alla Evansville'ile (11-8). Sepp viibis platsil 30 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 4 punkti (kahesed 2/4), 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Laupäevases mängus alistati kodupubliku ees 84:77 UIC (8-11). Sepp viskas 17 mänguminuti jooksul 7 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 1/2), võttis 3 lauapalli ja tegi 2 pallikaotust.

Markus Ilver pidas Wisconsini ülikooli (14-4) eest NCAA-s eelmisel nädalal samuti kaks kohtumist. Teisipäeval kaotati võõral väljakul Penn State'ile (9-10) 83:87. Ilver mängis küll vaid 5 minutit, kuid viskas selle ajaga 3 punkti (kolmesed 1/1), hankis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning blokeeris ühe vastaste pealeviske.

Reedel aga saadi kodus Indianast (12-7) jagu 91:79. Ilverile jagus seekord mänguaega vaid 3 minutit, mille jooksul ühtegi statistilist näitajat tal kirja saada ei õnnestunud.

Jätkuvalt ilma Henri Veesaareta mänginud Arizona (14-4) teenis möödunud nädalal NCAA liigas kaks võitu. Kolmapäeval alistati koduplatsil USC (8-11) 82:67 ja laupäeval samuti kodus UCLA (8-11) 77:71.