Eestlannad välismaal – Tea Adamsi hooaeg on vigastuse tõttu lõppenud, Jaama sai esimesed play-off`i minutid kirja

Tea Adams
Tea Adams — FOTO: fiba.basketball

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes peame kahjuks taas olema ka halbade uudiste toojad, kui Islandi kõrgliigas mängiv Tea Adams sai kohe esimeses play-off mängus vigastuse, mille tõttu ta tõenäoliselt enam tänavusel hooajal platsile ei pääse.

PRANTSUSMAA

Hooaja lõpetuseks Prantsusmaa kõrgliigasse siirdunud Mailis Pokk ja Tarbes (10-12) lõppenud nädalal platsil ei käinud, kuna naiskonnad valmistuvad uuel nädalal algavateks veerandfinaalseeriateks.

Seitsmenda asetusena play-off'i pääsenud eestlanna koduklubi Tarbes läheb veerandfinaalis vastamisi põhiturniiri teise Bourges' (18-4) naiskonnaga. Seeriat alustatakse 18. aprillil. Tarbes kaotas Bourges'ile mõlemad põhiturniiri mängud (detsembris võõrsil 60:75 ja eelmises voorus kodus 75:82).

31-aastane Pokk on Prantsusmaa kõrgliigas senise kolme kohtumisega kogunud keskmiselt 17,7 minutiga 8,7 punkti, 5,7 lauapalli ja 1,7 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on eestlannal olnud 50% ja kolmepunktivisetel 40%.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje tegid Rootsi kõrgliigas korraliku nädala, kui poolfinaalseerias põhiturniiri neljanda Uppsala vastu asuti kahe võiduga juhtima.

Södertälje alustas poolfinaalseeriat purustava võiduga, kui kodusaalis saadi vastasest jagu 88:45. Noor eestlanna pääses platsile viieks minutiks ning sai kirja ühe möödaviske ja pallikaotuse.

Võitjate poolel viskas Klara Lundquist 16 punkti, hankis 7 lauapalli, jagas 6 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget, Maria Jespersen ja Frida Eldebrink viskasid mõlemad 15 silma ning Louice Halvarsson lisas 14 punkti ja 7 lauapalli. Uppsala edukaim oli 10 punkti ja 8 lauapalli kogunud Stephanie Visscher.

Poolfinaalseeria teises matšis olid Södertälje võidunumbrid samuti kodusaalis 86:67. Jaama arvele jäi kolme minutiga üks lauapall ja 2 isiklikku viga.

Võitjate poolel tegi Klara Lundquist kolmikduubli, kui tõi 19 punkti, 14 lauapalli ja 11 korvisöötu. Tegan Graham viskas 22 silma ning pai 3 blokki, Maria Jespersen kogus 19 silma ja 6 lauapalli ning Louice Halvarssoni arvele jäi 14 punkti ja 6 lauapalli. Uppsala parim oli taas Stephanie Visscher, kes kogus 25 silma ja 7 lauapalli.

18-aastase eestlanna Marta Eleri Jaama keskmised näitajad Rootsi kõrgliigas on 22 kohtumisega seni olnud 8,5 minutit, 1,3 punkti, 1,5 lauapalli ja 0,5 vaheltlõiget. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 32,3% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Finaalikohast lahutab Södertäljet veel üks võit ning see on võimalik võtta juba esmaspäeval ehk 15. aprillil.

ISLAND

Tänavuse hooaja keskel Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist lahkunud ja Islandi kõrgliigasse kolinud 24-aastane Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Reykjaviki Valur pidasid lõppenud nädalal kaks veerandfinaalmängu. Kahjuks sai Adams kohe esimeses matšis vigastuse, mis tõenäoliselt lõpetas tema tänavuse hooaja.

Seeria avakohtumises kaotas põhiturniiri kuuendana lõpetanud Valur kolmanda asetuse saanud Njardvikile võõrsil kindlalt 58:96. Adams viibis väljakul 14 minutit ning kogus selle ajaga 12 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 1/2, vabavisked 1/3), ühe resultatiivse söödu ja ühe pallikaotuse.

Eesti koondislase madalad mänguminutid olid tingitud sellest, et ta vigastas rindkere piirkonda ning pärast mängu sõnas Valuri juhendaja Hjalti Vilhjamsson, et tõenäoliselt on Adamsil katki üks roie.

Valuri poolel viskas Eydis Thorisdottir 14 punkti ning Asta Grimsdottir lisas 11 silma ja 6 lauapalli. Võitjate kasuks tegi Selena Lott lausa kolmikduubli, kui kogus 26 punkti, 10 lauapalli ja 10 korvisöötu, Emilie Hesseldal panustas 14 silma, 11 lauapalli ja 7 vaheltlõikega ning Isabella Sigurdardottir tõi 14 punkti ja 10 lauapalli.

Seeria teises matšis suutis Valur koduväljakul aga omakorda 80:77 võita. Nagu arvata võis, siis Adamsit selles kohtumises protokollis polnud.

Brooklyn Pannell kogus võitjate edukaimana 32 punkti, Dagbjört Karlsdottir tõi 17 silma ning Sara Boama kogus 9 punkti ja 14 lauapalli. Njardviki edukaim oli taas Selena Lott, kes kogus 27 silma, 8 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

Adamsi Islandi kõrgliiga keskmised näitajad senise kaheksa mänguga on olnud 27,4 minutit, 17,6 punkti, 5,3 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on tal olnud 51,7% ja kolmepunktivisetel 33,3%.

Eelmisel nädalal sai kirjutatud, et veerandfinaalseeria kestab kahe võiduni, kuid tundub, et see oli ekslik ning mängitakse ikkagi kolme võiduni ehk viiest parem seeria. Seeria kolmas kohtumine on kavas Njardviki kodusaalis 16. aprillil.