Eesti U16 noormeeste koondis lõpetas Euroopa meistrivõistlused 6. kohaga

Oliver Kullamäe
Oliver Kullamäe — FOTO: FIBA

Eesti MU16 koondis pidi EM-il viimases kohamängus tunnistama Ungari paremust, kui 68:73 kaotus asetas Eesti koondise turniiri lõppjärjestuses kuuendaks.

Ungarlased alustasid mängu eestlastest särtsakamalt ning peale esimest veerandit oli Eesti 12:19 kaotusseisus. Teisel veerandil tegid eestlased aga vahet veidi tasa ning poolajale mindi seisuga 34:38 Ungari kasuks. Siiski ei jätnud mängu peale kõigest 10% kolmestest tabanud Ungari koondis ka teisel poolajal jonni ning Eestil enam mängu juhtima minna ei õnnestunud. Lõpptulemuseks jäigi napp 68:73 kaotus. Eesti resultatiivseim oli Oliver Kullamäe 17 silmaga, Marten Alles lisas 14 punkti. Ungari parimad olid Zalan Flasar ja Mark Mezofi, tuues kumbki 17 punkti.

Turniiri lõppasetuses said eestlased kuuenda koha 21 tiimi seast. Sel aastal pääsesid U-16 A-divisjoni Horvaatia, Bulgaaria ja Gruusia. Küll aga langesid A-divisjonist alla Montenegro, Belgia ja Põhja-Makedoonia.