EESTI NAISED VÄLISMAAL | Enamus naistel oli mänguvaba nädal, Anna Gret Asi rassis aga 40 minutit

Anna Gret Asi
Anna Gret Asi — FOTO: Oklahoma State University Athletics

Eesti parimate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes peame sel korral tõdema, et kõigi peale tuli eestlannadel möödunud nädalal kirja vaid üks kohtumine, kui ainsans käis ookeani taga platsil Anna Gret Asi, kirjutas basket.ee

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan (6-10) said ka möödunud nädalal üksnes treenida, kuna Poola kõrgliigas neil mängu polnud. Järgmise kohtumise peab Poznan alanud nädala kolmapäeval ehk 14. veebruaril, kui kodusaalis võõrustatakse liiga eelviimast Bydgoszczi (3-13) naiskonda.

31-aastane Pokk on 16 liigamänguga Poolas kogunud keskmiselt 28,7 minutit, 9,9 punkti, 3,8 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus on olnud kahepunktialast 38,8% ning kolmesejoone tagant 43,5%.

PRANTSUSMAA

Eesti koondise tsentri Maaja Bratka jaoks on esialgse info kohaselt kahjuks hooaeg vigastuse tõttu lõppenud. Tema kodunaiskond Champagne Basket (5-10) lõppenud nädalal liigamängus väljakul ei käinud ning järgmine kohtumine on neil plaanitud 17. veebruarile.

31-aastasel Bratkal jäi 11 liigakohtumisega kirja keskmiselt 25 mänguminutit ning selle ajaga kogus eestlanna 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Tema kahepunktiviskeid tabasid 44,8- ja kolmesed 39,1-protsendiliselt.

PORTUGAL

Greeta Üprusel ja Ferragudo (3-13) naiskonnal Portugali kõrgliigas samuti möödunud nädalal liigamängu polnud ning nende järgmine võimalus oma liigatabeli viimast kohta parandama hakata tuleb 18. veebruaril, kui võõrustatakse tabeli esimeses pooles paiknevat Esgueira (10-5) naiskonda.

29-aastane Üprus on Portugali kõrgliigas 12 kohtumisega kirja saanud keskmiselt 34,3 minutit, 13,2 punkti, 5,5 lauapalli, 1,5 resultatiivset söötu ja 0,8 vaheltlõiget. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 42,9- ja kolmeseid 37,6-protsendiliselt.

ROOTSI

Ka Marta Eleri Jaama ja Södertälje (15-0) said Rootsi naiste kõrgliigas liigamängudest vaba nädala. Södertälje peab järgmise kohtumise 17. veebruaril koduväljakul, kui võõrustatakse AIK Basketit (1-13).

18-aastase eestlanna keskmised näitajad on 14 kohtumisega olnud 10,6 minutit, 1,4 punkti, 1,5 lauapalli ja 0,4 viskeblokeeringut. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 35% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

ISLAND

Mõni aeg tagasi Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist lahkunud 24-aastane Eesti koondislane Tea Adams jäi oma uue koduklubi Reykjaviki Valuri eest meile teadamata põhjusel pingile, kui Valur (7-10) võitis neist tabelis tagapool olevat Fjolnirit (2-15) 87:54.

Adamsi Islandi kõrgliiga keskmised näitajad senise kahe mänguga on olnud 32,5 minutit, 22 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on tal olnud 52% ja kolmepunktivisetel 40%.

Islandil algas põhiturniiril ka teine faas, kus tabel löödi kaheks. Valur jäi alumise nelja tiimi hulka. Lisaks on edasisest võistlemisest loobunud Breidabliki naiskond, kellega peetud mängud on kõikide naiskondade saldost kustutatud.

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirlsi (11-12) kaotusteseeria pikenes kuuele mängule, kui kõige napimalt 68:69 jäädi alla üleriigilises pingereas 8. positsioonil olevale Kansas State'ile (21-3). 21-aastane eestlanna rassis platsil 40 minutit ning kogus 3 punkti (kahesed 0/6, kolmesed 1/3), 4 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 7 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Anna Gret Asi selle hooaja senised keskmised näitajad on 23 kohtumisega olnud 33,3 minutit, 13,4 punkti, 3,2 lauapalli, 4,6 korvisöötu ja 1,6 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult on eestlannal olnud 42,3%, sealhulgas kolmesejoone tagant 38,1%.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (20-3) said juurde võidulisa, kui 60:52 mängiti üle kunagise Eesti koondislase Viive-Kai Rebase endine ülikoolinaiskond Binghamton (9-14). 21-aastane Sepp väljakule ei pääsenud.

Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Boston University (13-9) kaotas kolmanda kohtumise järjest, kui tulemusega 60:71 jäädi alla Bucknelli (8-14) ülikoolile. Detsembris vigastada saanud 20-aastane eestlanna kaasa ei löönud.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (15-10) on kaotanud neli kohtumist järjest. Viimati vannuti kehva viimase veerandaja tõttu 58:73 alla üleriigilises reitingus 6. positsiooil olevale Stanfordile (22-3). 23-aastane eestlanna jätab jalaprobleemide tõttu tänavu kogu hooaja vahele ning hiljuti sai hooaja lõpetanud vigastuse teinegi Washington State'i liider Charlisse Leger-Walker.