Eesti meistrite tugevad tunded: “Väga äge punt tüdrukuid!” ja “Super kiitus tüdrukutele! Ülikõva!”

Foto: Andrei Smetana

 

Eesti meistriks kroonitud TalTech/NORDAID-i naiskonna eestvedaja ja treener Raido Ringmets rõõmustas kogu südamest, et neil avanes võimalus kokku panna “väga äge punt tüdrukuid, kes olenemata päevast tulid alati treeningule ja kannatasid treenerite valje nõudmisi”.

TalTech/NORDAID-i naiskonna moodustamist alustati möödunud suvel nullist.

 

“Peale Annika Kösteri ja Marie Anette Sepa polnud keegi mänginud korvpalli sellisel tasemel, nagu on Balti liiga,” lausus Ringmets. “Me ei jäänud Läti ja Leedu võistkondadega konkureerides rongi alla. Võitsime 11 võistkonnast üheksat. Eesti meistrivõistluste finaalides tulid meie vastu kuus Eesti koondise mängijat. Tüdrukud suutsid end väga hästi kokku võtta. Nad läksid iga kuu paremaks. Nende seas leidub tüdrukuid, kel on arengupotentsiaali mängida edaspidi kõrgemal tasemel.”

 

Üks liidreid, Eesti koondisse kuuluvale tagamängijale Sofia Kosarevale jäid pikast hooajast kõige enam meelde tugevad treeningud ja kõva töö: “Oleme hästi palju pingutanud ja ennast tagant sundinud. Arvan, et see oli meie Eesti meistriks tuleku võti.”

 

Vaadates kogu hooajale tagasi, lausus 18-aastane Rapla Korvpallikooli kasvandik Anna Maria Tamberg: “Parimad tüdrukud üle Eesti otsiti kokku. Ootasin edu, ei mõelnud alguses, et midagi head ei tule. Super kiitus tüdrukutele. Ülikõva!”

 

Kosareva täiendas: “Kui oled terve hooaeg vaeva näinud ja hea tulemuse saavutanud, tahaks ikka veel rohkem. Nautisin mängu, korvpallist saadavad emotsioonid on vägevad.”

 

“Mängisime intelligentset korvpalli, see on andnud palju juurde,” lisas Tamberg.

 

 

KAS SAAL ON VABA, TAHAKSIME TULLA VISKAMA?

 

Ringmets meenutas, kuidas võistkond oli pühapäeval kaotanud Balti liiga matši vaid ühe punktiga, ent hilisõhtul saabus tema telefoni sõnum: “Esmaspäeva hommikul jääb ajalootund ära. Kas saal on vaba, tahaksime tulla viskama.” Meie spordiklubi eelis on, et teeme saali uksed lahti ja võib tulla harjutama millal tahad.”

 

Seitse Eesti meistriks kroonitud tütarlast on sirgunud Audentese Spordiklubi/Siili Palliklubi treeneri Maia Dorbeku rühma. Need on Maarja Grünmann, Anna-Liisa Vannamik, Kätlin Kangur, Kristel Rattasepp, Marta Eleri Jaama, Kerttu Raudleht ja Karoliina Koolmeister. Nad õpivad Tallinna Arte gümnaasiumis. Samuti oli Dorbeku õpilane noorteklassi lõpuni Annika Köster.

 

“Maia Dorbek on leidnud toredad lapsed, kes on maast madalast korvpalli mänginud ja hästi treeninud,” lausus Ringmets. “Ta on usaldanud need meie hoole alla. Suur aitäh Audentese Spordiklubile, et nad nõustusid meiega koostööd tegema. Eesti praktikas pole tavaline, et kaks konkureerivat klubi teevad koostööd. Olen selle üle väga rõõmus.”

 

16-aastane Marta Eleri Jaama rääkis, et hooaja käigus tuli sageli ennast ületada: “Enne olin mänginud noorteliigades, nüüd esimest korda suures liigas. Meil on Siili Palliklubi tüdrukutega väga hea koostöö ja tiimitunne, see on kõige tähtsam. See annab võistkonnale palju juurde.”

 

Reet Rausbergi käe all korvpallitreeninguid alustanud Marie Anette Sepp kandis suurt vastutust mängujuhina: “Hooaeg läks tõusude ja mõõnadega, aga lõpus ikkagi hästi. Alguses võib-olla ma polnud keskendunud mängu juhtimisele, tahtsin võistkonda aidata ükskõik mil viisil. Hooaja lõpus tundsin, et leidsin punktide toomisel ja mängu juhtimisel tasakaalu. Treener Sergio kiitis selle eest. Oleme pidevalt suhelnud, vaadanud videot ja palju vaeva näinud selle nimel, et ma oleksin tõeline point guard (mängujuht, toim). Viimases kolmes mängus nautisin väljakul olemist ja mängu juhtimist.”

 

Tamberg avaldas kaaslasele tunnustust: “Sepp on parim Eesti point guard!”
 

Sepp siirdub järgmisel hooajal mängima ja õppima USA ülikooli: “Ameerikasse minek on parim võimalus, ootan väga seal mängimist. Eks ole näha, milline mängija ma sealt tagasi tulles olen. Loodetavasti veel parem.”

 

Korvpallureid kannustas hispaanlasest peatreeneri Sergio Cubeiro Rico pühendumus ja abivalmidus. Teekonnal ette juhtunud raskusi püüti koos ületada, koos tunti edusammude üle rõõmu.

 

“Lühikesekasvuline hispaanlasest treener on maru äge tüüp,” sõnas Ringmets. “Ma pole näinud hullumeelsemat venda, kes elab sada protsenti korvpallile, aga kes ka metsikult austab ja toetab tüdrukuid.”

 

Ringmets tõstis esile ka väga häid taustajõude: “Füsioterapeut Annabel Kutman, ÜKE treener Siim Raudla. Kõige ees Sergio. Muidugi tüdrukud, kes tõid meile võidu! Loodan, et nende tüdrukute jaoks on see alles algus. Võistkonnas on üks vanem ja kogenum mängija (Annika Köster, toim), aga loodan, et ülejäänud võivad osaleda esikohakarika võitmisel mitmeid kordi, kui nad juba ei mängi välismaal ega osale enam Eesti meistrivõistlustel.”