Tartu abitreener Olari Narits enne täna õhtust mängu: selg on vastu seina ja taganeda pole kuhugi

Olari Narits vasakul
Olari Narits vasakul — FOTO: Diana Jesin

PAF Eesti-Läti korvpalliliiga veerandfinaali avakohtumises BK Ventspilsi käest võõrsil suure 69:103 kaotuse saanud Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonnal on tänases teises kohtumises selg vastu seina.

Avakohtumises oli võitjate parim Toma Vasiljevic, kes tõ 18 punkti. Kaksikduubliga sai hakkama Linards Jaunzems, kes viskas 10 silma ning võttis 10 lauapalli. Tartu resultatiivseim oli Märt Rosenthal 15 punktiga.

Kuna veerandfinaalid käivad kahe võiduni, siis peab Tartu täna kindlasti kodusaalis võitma, kui tahab seeria viia otsustava kolmanda kohtumiseni, mis toimuks sel juhul taaskord Ventspilsi koduväljakul.

Täna õhtul läheb Tartu kodusaalis kuumaks, sest ees ootab Eesti-Läti liiga veerandfinaalide teine mäng Ventspilsiga ning nagu abitreener Olari Narits ütles - "selg on vastu seina ja taganeda pole kuhugi." Mine ela kell 19.00 mängule Tartu Ülikooli spordihoones kaasa ja aita Eesti klubi mängijates sportlik viha välja tuua!

Esmaspäeval selgusid kaks esimest poolfinaali pääsejat, kui nii BC Kalev/Cramo, kui ka Riia VEF teenisid veerandfinaalseerias teise võidu.

Põhiturniiri võitja BC Kalev/Cramo alistas teises kohtumises võõrsil kaheksandana play-off’i pääsenud Pärnu Sadama 77:63.

Kalevi resultatiivseim oli võidumängus teist kohtumist järjest Tšiili koondislane Manny Suarez, kes viskas 20 punkti ning võttis lisaks 11 lauapalli. Soomlane Severi Kaukiainen ning Ben Shungu toetasid meeskonda kumbki 14 silmaga. Pärnu parimad olid Robert Valge 17 ning Menno Dijkstra 15 punktiga. Siim-Markus Post sai kirja 12 silma, 6 lauapalli ja 10 korvisöötu. .

Teises esmaspäevases kohtumises kindlustas koha poolfinaalis ka põhiturniiri kolmas meeskond Riia VEF, kes alistas teistkordselt kuuendana play-offi pääsenud Riia Zelli (94:87). Võitjate parimatena tõid Shawn O'neal Pipes Jr 26, Roberts Blums 18 ja Maris Gulbis 14 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli Toms Skuja, kes tõi üleplatsimehena lausa 32 silma.

Lisaks Tartule ja Ventspilsile kohtuvad täna õhtul teises omavahelises veerandfinaalkohtumises ka tiitlikaitsja BC Prometey ja BK Ogre, kus avakohtumises oli Ukraina klubi kindlalt 97:82 parem.