Eestlannad välismaal – Mailis Pokk ja Tarbes jäid Prantsusmaal napilt finaali ukse taha

mailis pokk
mailis pokk — FOTO: Siim Semiskar

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastav nädala kokkuvõte tõmbab sellele hooajale joone alla, kuna viimasena veel konkurentsi jäänud Mailis Pokk ja tema koduklubi Tarbes jäid Prantsusmaa kõrgliigas pidama poolfinaali.

PRANTSUSMAA

Hooaja lõpetuseks Prantsusmaa kõrgliigasse siirdunud Mailis Pokk ja Tarbes andsid poolfinaalseerias põhiturniiri kolmandale Landes Basketile tubli lahingu, kuid finaali pääsust jäi neid siiski lõpuks lahutama kuus punkti.

Kahemängulise seeria esimese kohtumise võitis Tarbes koduplatsil 67:62, kuid kaotas seejärel võõrsil 54:65. Kuna edasipääseja selgus kahe matši punktide liitmisel, siis finaali liikus 6-punktilise paremusega Landes Basket.

Kodumängus viibis eestlanna Pokk platsil 8 minutit ning viskas selle ajaga 3 pukti (kolmesed 1/3) ning tegi ühe isikliku vea. Teises matšis sai Pokk mänguaega 12 minutit ning panustas samuti 3 punktiga (kolmesed 1/3) ja kogus lisaks ka ühe lauapalli, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Finaalis kohtub Landes Basket põhiturniiri võitja Villeneuve'ga, kes sai poolfinaalis BLMA naiskonna vastu kaks väga domieerivat võitu. Pronksiseeriat liiga kodulehel oleva info kohaselt ei mängita.

31-aastane Pokk sai Prantsusmaa kõrgliigas kokku seitsme kohtumisega kirja keskmiselt 14,6 minutiga 6,3 punkti, 3 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on eestlannal olnud 52,9% ja kolmepunktivisetel 34,8%.