Audentese Spordiklubi sai esiliiga finaali eest revanši ning teenis Eesti meistrivõistluste pronksi

Audentese Spordiklubi
Audentese Spordiklubi — FOTO: Siim Semiskar

Eesti naiste meistriliiga tänavuse hooaja pronksmedalid sai kaela Audentese Spordiklubi naiskond, kes võttis Tartu Ülikooli vastu esiliiga finaalis saadud kaotuse eest revanši, kui teenis napi 50:48 (11:11,16:11,9:11,14:15) võidu.

Audentese resultatiivseimaks kerkis 10 punkti visanud Kati Rausberg, 9 silma lisas võitjate kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnatud Jane Svilberg ning kohtumise võidukorvi visanud Trine Kasemägi panustas 8 punkti ja 12 lauapalliga.

Tartu naiskonna poolelt vastas Mirjam Nikolai 17 punkti ja 6 lauapalliga, Triiny Käämer panustas 12 silma ning tartlannade poolel kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Janeli Lilleallik tõi 10 punkti ja 4 vaheltlõiget.

Madala skooriga kohtumises tegi Audentes küll rohkem pallikaotuseid (25-19), kuid suutis palli paremini jagada (resultatiivsed söödud 16-7) ning vahetuspingilt sekkunud mängijad suutsid neil visata oluliselt rohkem punkte (14-1).

“Muidugi me oleksime tahtnud suuremalt võita, aga saime oma revanši kätte. Täna läks meil lauavõitlus paremini, saime vastaste võtmemängija nr44 (Simona Bartkova – toim.) lauas kinni ning lõpuks võitsime lauapallid kahega,” tõi Jane Svilberg välja Audentese võidu võtme.

“Eks natukene on pettumus, kaotada pole tore. Aga mäng oli põnev ja oli tähtis, et suutsime mängus püsida. Isegi siis, kui mingitel hetkedel tundus, et nad said paremini minema. Aga saime lõpus isegi -5 pealt tagasi tulla ja viigistada. Lõpp oli aga loterii, need viimased 20 sekundit,” kommenteeris Janeli Lilleallik. Tema sõnul viimaste omavaheliste kohtumiste tulemused kinnitavad, et tegemist on kahe võrdse naiskonnaga. “Esiliiga finaalis oli rohkem meie päev ja täna oli õnn nende poolel.”

Kell 17.00 Nord Cramo spordihoones algavas finaalis kohtuvad TalTech/Nordaid ja Audentese Spordigümnaasium.

Vahendas, basket.ee