U18, U20 ja U23 Eesti meistrivõistluste kokkuvõte

Foto: Raul Mee/EKJL

10.-11. juulil peeti jagati Rakvere staadionil välja U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistritiitlid. Võistluste käigus püstitati ka üks uus Eesti rekord.

U23 vanuseklass

5000 m käimises püstitas Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) uue Eesti rekordi ajaga 21:54.86. Enda nimele kuulunud varasemat Eesti rekordit 22:26.01 parandas ta rohkem kui poole minutiga.

Meeste sprindidistantsidel tegi kuldse duubli Lukas Lessel (TÜASK), kes võidutses 100 m jooksus ajaga 10.68 ning poole pikemal maal uue isikliku rekordiga 21.10.

Naistest sai sama saavutusega hakkama Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes krooniti 100 m jooksus Eesti meistriks ajaga 11.89 ning 200 m jooksus uue isikliku rekordiga 23.79.

Marleen Mülla (Rakvere KJK ViKe) teenis kuldmedali naiste teivashüppes ületades täpselt neli meetrit. Oma teise kuldmedali sai Mülla kaela kõrgushüppes tulemusega 1.65.

Naiste kaugus- ja kolmikhüppes tuli Eesti meistriks Lishanna Ilves (Rakvere KJK ViKe). Kaugushüppes tõi võidu tulemus 6.06 ning kolmikhüppes tulemus 12.64.

Naiste odaviskes krooniti Eesti meistriks Gedly Tugi (Audentese SK) uue isikliku rekordiga 58.39.

Kolme kuldmedaliga sõitis nendelt võistlustelt koju Gertu Küttmann (Niidupargi KJK), kes võitis nii kuulitõuke (13.41), kettaheite (41.55) kui ka vasaraheite (54.97).

Kalev Hõlpus (Rapla JK) teenis kuldmedalid 800 m jooksus (1:54.94) ja 1500 m jooksus (3:58.45).

U20 vanuseklass

Kolme meistritiitliga pärjati Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), kellele tõid võidu tulemus 6.07 kaugushüppes, isiklik rekord 24.03 200 m jooksus ning 1.81 kõrgushüppes.

Samuti teenis kolm kuldmedalit Kelly Heinpõld (Viljandi KJS Sakala), kes oli parim nii kuulitõukes (13.33), kettaheites (41.98) kui ka vasaraheites (51.89).

Anna Maria Millend (Audentese SK) teenis kuldmedalid 100 m jooksus ajaga 11.94 ning 100 m tõkkejooksus ajaga 13.50.

Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev) täitis U20 MMi normi 400 m tõkkejooksus tulles Eesti meistriks ajaga 1:00.91. Oma teise kulla võitis ta 400 m jooksus ajaga 56.92.

Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) tuli Eesti meistriks kahel alal – 400 m jooksus ajaga 47.98 ja 800 m jooksus ajaga 1:54.17.

Meeste kaugus- ja kolmikhüppes krooniti Eesti meistriks Viktor Morozov (KJK Atleetika), kes püstitas mõlemal alal uued isiklikud rekordid. Kaugushüppes tõi võidu tulemus 7.33 ning kolmikhüppes 15.87.

1500 m ja 3000 m jooksu võidud noppis Anete Randma (SK Fortis), kelle ajad olid vastavalt 4:49.40 ja 10:42.37.

Carmen Rääk (Valga SK Maret-Sport) tuli Eesti meistriks 2000 m takistusjooksus ajaga 7:31.04 ja 800 m jooksus ajaga 2:22.90.

U18 vanuseklass

Kolm meistritiitlit teenis Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kes oli parim tüdrukute 100 m tõkkejooksus ajaga 13.90, 400 m jooksus ajaga 56.13 ning 1500 m jooksus ajaga 4:59.32.

Poistest teenis kolm meistritiitlit Tristan Aik Sild (Treeningpartner). Esikoha saavutas ta kuulitõukes (17.07), kõrgushüppes (2.03) ja odaviskes (62.04).

Samuti sõitis kolme kuldmedaliga koju Romet Kivi (SK Viraaž), kes võitis nii 400 m jooksu (50.19), 800 m jooksu (1:56.38) kui 400 m tõkkejooksu (54.78).

Ruth Mary Onga (SK Fortis) tuli Eesti meistriks kahel alal – kõrgushüppes tulemusega 1.70 ja kolmikhüppes tulemusega 11.72.

Steven Leppoja (Võru KJK Lõunalõvi) krooniti Eesti meistriks kaugushüppes tulemusega 6.66 ning 110 m tõkkejooksus ajaga 13.99.

Risto Kalju (Nõmme KJK) teenis võidud 2000 m takistusjooksus ajaga 6:36.58 ja 3000 m jooksus ajaga 8:55.49.

KÕIK TULEMUSED